O tym, jak wiele ludzie mówią, a jak mało działają
15.09.2015

O tym, jak wiele ludzie mówią, a jak mało działają

 

 

 

"W tym roku chciałabym/chciałbym mieć bardzo dobre oceny, uczyć się systematycznie, a nawet iść już z tematami do przodu, osiągać sukcesy i być na tyle zorganizowana/zorganizowanym, aby nie zabrakło mi czasu na moje pasje. Nie będę nic przekładać na jutro, wypełnię wszystkie obowiązki już dzisiaj i będzie super" - kto z Was nie powtarzał sobie, choć jednej z tych rzeczy jak mantrę, a już teraz lub kiedyś ciężko szło z realizacją tego wszystkiego? Ostatecznie wszystko wyszło tak, że robiliśmy każdą najmniejszą rzecz na ostatni moment, z wielu rzeczy rezygnowaliśmy i poddawaliśmy się, przekładając wszystko na później. Niestety słomiany zapał jest czymś obecnym w naszym życiu i jeśli nie spalimy raz, a porządnie tej słomy to nigdy w tym połączeniu 'zapał' nic dobrego nie przyniesie.
 
 
 
 
 
 
Popularne jest obecnie stwierdzenie "chciałabym/chciałbym, ale mi się nie chce" - coś powszechnego w naszym życiu, co w przyzwyczajeniu oraz nieleczone w ciężkich przypadkach może być trudne do całkowitego uzdrowienia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Musimy sobie zdać sprawę z tego, że samo mówienie, bez decydowania się na działanie - nic za sobą nie przyniesie. Każdy z nas powinien być na tyle zdeterminowany w stronę osiągnięcia jakiegoś celu, aby wziąć się wreszcie w garść, zacząć planować i przede wszystkim DZIAŁAĆ. Jeśli osiągniemy pierwszy sukces, nie możemy spocząć na laurach. Życie pędzi dalej i musimy wciąż dawać z siebie wszystko, podejmując się nowych wyzwań, stawiając wyżej poprzeczkę. Przygotowałam dla Was krótką listę - 5 rzeczy, które są podstawą do tego, aby przestać mówić, a zacząć skutecznie działać.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MOTYWACJA ~ wbrew wszystkiemu dosyć łatwo ją znaleźć. Wystarczy tylko wiedzieć, co chcemy osiągnąć i jakie korzyści to nam przyniesie. Idealną motywacją jest również przypomnienie sobie sytuacji, w których to udało Ci się coś osiągnąć i jak wielka wówczas była satysfakcja.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PLANOWANIE ~ bez dobrego planu, organizacji czasu i odpowiednich kroków, które mogłyby nam pomóc w działaniach, nie zdołamy wiele osiągnąć. Najważniejszy jest również dobry plan, jeśli ten nie zadziałała, szukamy innych sposobów, ponieważ któryś z nich z pewnością się w końcu sprawdzi.
 
 
 
 
 
 
WIEMY, CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ ~ trzeba konkretnie postawić sobie cel, aby móc go zrealizować. Musimy być pewni tego, co zamierzamy osiągnąć i wiedzieć, dlaczego jest to naszym priorytetem.
 
 
 
 
 
 
 
DZIAŁANIE podstawowa i najważniejsza kwestia, bez której nie da się osiągnąć niczego. Trzeba postawić sobie wyzwanie, odpowiednio się przygotować i zacząć ciężko pracować na nasz sukces. 
 
 
 
 
 
 
 
NIE PODDAJEMY SIĘ ~ pozytywne nastawienie to podstawa i jeśli skierujemy nasze myśli w dobrą stronę, jesteśmy w stanie sięgnąć po wszystkie nasze cele. Nie możemy odpuszczać i rezygnować od razu po tym, gdy pierwsze działanie nie przyniesie odpowiednich korzyści. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i wciąż robić to co do nas należy. Nasze wcześniej już spełnione cele powinny być dla nas motorkiem napędowym ku dalszej pracy :)
 
 
 
 
 
 
W roku szkolnym mamy największy problem, aby odpowiednio zmobilizować się do nauki, więc sądzę, że taki wpis, choć w jakiejś niewielkiej części zmotywował Was.
 
 
 
 
 
  • udostępnij
1 komentarzy

patrycjakarpik
0

Cudowny post. :)

odpowiedz

patrycjakarpik
0

Cudowny post. :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda