Jak przestać porównywać swój związek do innych?
22.10.2018

Jak przestać porównywać swój związek do innych?

autor
Jesteś w związku, ale ciągle Ci czegoś brakuje? Zdarza Ci się porównywać partnera do kogoś innego? Wytykasz mu błędy mając na myśli wyidealizowany obraz kogoś innego? Uważaj! Ta praktyka bywa zgubna! Porównywanie związku do innych może spowodować niemały kryzys pomiędzy Tobą, a partnerem. Dowiedz się co zrobić, aby zacząć w pełni cieszyć się własnym związkiem i żyć bez porównywania.

Jeśli tylko jesteś w związku od jakiegoś czasu, to pewnie wiesz, że czasem zdarzają się sytuacje, które powodują irytację, denerwują Was obu. I niby chcecie coś z tym zrobić, ale jednak nie bardzo Wam wychodzi. Czasem w ruch wchodzą za mocne słowa albo brakuje odpowiedniej reakcji. Finalnie kończy się na jednym z najgorszych zdań w historii związków – „Bo on ( tata, chłopak Anki, Twój przyjaciel) robi  od razu to, o co Ona Go poprosi”. Takie zdanie może okazać się dla Was bardzo niebezpieczne.

./uploads/ddob/45f0a271b945c04fc17d685deea80dd2.jpg

Źródło: weheartit.com

Porównywania chłopaka do kogokolwiek innego są absurdalne, niesprawiedliwe i mogą być początkiem końca. Musisz pamiętać, że każdy jest inny i inaczej zachowuje się w danej sytuacji. Nie ma dwóch identycznych osób, a „rzeźbienie” kogoś na czyjeś podobieństwo też jest niedorzeczne. Oczywiście możesz nie mieć nic złego na myśli, ale gwarantuję Ci, że takie porównania doprowadzają do utraty pewności, poczucia braku komfortu czy niedowartościowania. Osoba porównywana może też po prostu przede wszystkim poczuć się urażona. Każdy z nas chce być kochany, akceptowany, a nie poniżany, porównywany, stawiany w złym świetle. Jak więc widzisz może to doprowadzić do powolnego niszczenia Waszej relacji.

./uploads/ddob/8f04c5219b4048c88fa51e07820ef75f.jpg

Źródło: weheartit.com

Jeśli coś Cię denerwuje to postaraj się zmienić podejście – nie atakuj, tylko spróbuj zrozumieć, porozmawiaj z Nim otwarcie. Powiedz, że Go kochasz, ale nie wiesz co jest powodem jego zachowania (lub braku) i chcesz zrobić wszystko, żeby zrozumieć i pomóc mu się poprawić, bo bardzo Ci na tym (i na Nim!) zależy. Pamiętaj, że szczerość w związku to podstawa.Słuchaj Go uważnie – może się także okazać, że Twoje zarzuty są bezzasadne, a Jego tok myślenia jest całkiem sensowny – czasem w takich sytuacjach zamiast atakować, lepiej pomyśleć czy nie warto zmienić coś w sobie ;)

27 lubi to
1
1447
1 komentarzy

k2kblog
0

Hmm artykuł naprawdę ciekawy. Myślę, że poruszyłaś wazne kwestie dotyczące tego problemu. yes

odpowiedz

k2kblog
0

Hmm artykuł naprawdę ciekawy. Myślę, że poruszyłaś wazne kwestie dotyczące tego problemu. yes

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda