Przyjaźń damsko-męska, czy taka istnieje?
09.10.2018

Przyjaźń damsko-męska, czy taka istnieje?

autor
Przyjaźń damsko męska to dość delikatny temat. Jedni uważają, że isnieje, inni że nie. Ja raczej jestem po środku. Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam. Bo to zależy od nas samych czy sobie pozwolimy na więcej, czy chodzi nam tylko o czystą przyjaźń.
Mi akurat przyjaźń z kolegą nie wyszła (ale tu raczej problemem było, że nasi znajomi i moi rodzice nam wmawiali że coś między nami jest, a on znowu był przeciw mojemu narzeczonemu) i nasze drogi się w końcu rozeszły. Jestem jednak zdania, że przyjaźń damsko męska może istnieć jeżeli oboje wiedzą czego od siebie oczekują. Mężczyźni są mężczyznami i zawsze gdzieś pojawi się myśl o przyjaciółce jako o obiekcie seksualnym, ale jeden to stłumi, a inny po prostu powie wprost i może zrodzi się coś więcej o ile nie zwykłe zauroczenie, zostanie się dalej przyjaciółmi, albo zakończy znajomość jak w moim przypadku. Najważniejszym jest by nie działać pod wpływem chwili - iść do łóżka z przyjacielem i później żałować. Najlepiej umieć powiedzieć nie i powiedzieć sobie i przyjacielowi "nie psujmy naszej przyjaźni, nie brnijmy za daleko".
No chyba, że przyjacielem jest homoseksualista - wtedy raczej nic nie jest w stanie zaszkodzić przyjaźni, no chyba że zazdrosny partner, gdy przyjaciel jest bi. :)

Ponadto o przyjaźń trzeba dbać i ją pielęgnować, a co najważniejsze nie wykorzystywać drugiej strony, bo to najgorsze co może być w przyjaźni czy damsko męskiej czy innej - zasadzie "Ty dla mnie zrób wszystko, a ja dla Ciebie nic" jest najgorszą jaką w życiu doświadczyłam i pod tym względem jednak mężczyźni są lepszymi przyjaciółmi.
Przyjaźń jest ważna również w związku zatem trzeba wiedzieć czy przyjaciel to tylko przyjaciel, czy jednak chcemy na tej przyjaźni zbudować coś więcej, ale trzeba być też pewnym że oboje tego chcecie i próbą zbudowania związku na Waszej przyjaźni nie zrujnujecie i miłości i przyjaźni. 
Musimy też pamiętać o tym co jest ważne w przyjaźni i nigdy nie wystawiać drugiej osoby. Także szczerość to podstawa. 
 
Także moim zdaniem jeśli ktoś chce to przyjaźń damsko-męska będzie istnieć nie tylko z homoseksualistami. Wystarczy tylko samozaparcie i poznanie swoich potrzeb oraz rozmowa. No i nie można podejmować pochopnych decyzji, których możemy później żałować. 

Więc czy przyjaźń damsko męska istnieje? Moim zdaniem odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Każdy powinien na nie odpowiedzieć we własnym zakresie. :) Choć jeśli brać pod uwagę związki to moim zdaniem zdecydowanie odpowiedź brzmi TAK, bo jak wspomniałam związki tworzymy na podstawie przyjaźni (no nie licząc związków z rozsądku i podobnym "anomalii" życiowych, które trafiają się w nieszczęśliwych związkach).

Myślę, że ile ludzi tyle opinii na ten temat. To tylko mój pogląd na ten temat. A Wy jak się zapatrujecie na ten temat - przyjaźń damsko-męska według Was istnieje, czy jednak nie ma opcji na nią? 
 
10 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
4 komentarzy

Jolcix
1

Przyjaźń damsko męska istnieje sama w takim jestem

odpowiedz
Janettt
0

a jednak yes 
można? można! :)


Jolcix
1

Przyjaźń damsko męska istnieje sama w takim jestem

odpowiedz
Janettt
0

a jednak yes 
można? można! :)


Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

Moda