TVN szykuje polską edycję gejowskiego programu „Finding Prince Charming”
24.04.2021

TVN szykuje polską edycję gejowskiego programu „Finding Prince Charming”

Program „Finding Prince Charming” zyskał sympatię wielu widzów na całym świecie. Amerykański gejowski format, powstały w 2016 roku, miał pomóc mężczyznom w znalezieniu miłości. Teraz Player.pl razem z Jake Vision postanowili stworzyć taki program w Polsce. To jeden z pierwszych takich ruchów promowania środowiska LGBT w naszym kraju przez prywatną telewizję (po publicznej tego nie można się spodziewać jeszcze przez lata ;) ).

Na czym polega „Finding Prince Charming”?

Kojarzycie program „Kawaler do wzięcia”? Tam o jednego mężczyznę walczyła masa kobiet. „Finding Prince Charming” ma polegać na podobnej zasadzie. Tu jednak mężczyźni będą rywalizować o jednego kawalera. 13 facetów będzie ubiegać o względy tytułowego „księcia”, przebywając z nim w jednym domu. Bohaterowie „Finding Prince Charming” będą spotykać się zarówno w grupach, jak i na osobności z mężczyzną do zdobycia. Pod koniec programu „książę” wskaże swojego wybranka i spróbuje stworzyć z nim, już po zakończeniu formatu, stały związek.
 

Podobno casting do produkcji już trwa dobre dwa miesiące – większość rekrutacji jest prowadzona za pośrednictwem Instagrama. Oczywiście do edycji są wybierane osoby wyoutowane (po coming out). Nagrywanie programu ma się rozpocząć w maju i będzie prowadzone w Meksyku w luksusowym domu. Polska wersja „Finding Prince Charming” ma być emitowana wyłącznie na platformie Player.pl. Kiedy? Tego jeszcze nie wiemy. Nie wiadomo też jeszcze, kto będzie prowadzącym, choć mówi się o Martynie Kondratowicz (w oryginalnym amerykańskim show prowadzi jeden z członków NSYNC, prywatnie – wyoutowany gej).
 
Co Wy na to? Słuszny „powiew świeżości” w polskiej telewizji. Może taki program, choć to show i często określa się jako płytkie i próżne, pomoże w walce z uprzedzeniami do środowiska LGBT oraz stereotypami, dyskryminacją i hejtem.
 

Zobaczcie zwiastun amerykańskiej wersji

0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda