TOP 5 NAJCZĘŚCIEJ ZAMAWIANYCH DAŃ NA WYNOS W CZASACH COVID !!!
07.04.2021

TOP 5 NAJCZĘŚCIEJ ZAMAWIANYCH DAŃ NA WYNOS W CZASACH COVID !!!

Dania na wynos, fast foody i street foody przeżywają obecnie swoją drugą młodość i stają się coraz bardziej popularne – szacuje się, że za kilka lat ponad połowa kupowanego jedzenia będzie zamawiana właśnie przez Internet. Ich szybkie przygotowanie i smak zachęcają coraz więcej osób. Niemniej dań dostępnych na rynku jest tak wiele, że bardzo trudno zdecydować się na konkretną potrawę i restaurację. W takim przypadku z pomocą przychodzą rankingi najczęściej kupowanych dań na wynos – można dowiedzieć się, co kupowane jest najczęściej – dobre i sprawdzone. Jakie dania obecnie są najczęściej kupowane? Dlaczego tak się dzieje?

Na pierwszym miejscu rankingu tak, jak można się spodziewać, znajduje się pizza. Nieustannie pozostaje w pierwszej trójce najpopularniejszych dań zamawianych online. Nie ma znaczenia, jaka pizza – równie ochoczo kupowana jest ta na cienkim, włoskim cieście; jak i ta w stylu amerykańskim. Pizza zamawiana jest na spotkania rodzinne, imprezy, czy po prostu jako szybki posiłek. W pizzy najbardziej zachęca jej cena i szybkość przygotowania. Najchętniej kupowana jest margherita – klasyk: sos pomidorowy i ser; a także capricciosa i pepperoni.

Zaraz po pizzy najchętniej zamawiane są typowe fast foody. Nie słabnie zamawianie kuchni amerykańskiej – na przykład hamburgerów, czy frytek. Sporą zasługę w tak wysokim na podium miejscu ma na pewno rozpowszechnianie i popularność sieci barów i restauracji, jak choćby KFC. Klienci chętnie składają swoje zamówienia w KFC ze względu na dobre jedzenie, a zwłaszcza legendarny składnik, jakim jest panierka kfc, stosunkowo niskie ceny i liczne promocje – zniżki na większe zamówienia; ciekawe propozycje dla kilku osób, na przykład kubełki; szybką wysyłkę. Najczęściej zamawiane są właśnie kubełki, frytki i napoje – także w zestawach.

Bardzo popularna w zamówieniach jest także kuchnia domowa. Zamawiane są pierogi, naleśniki, a nieraz i całe zestawy obiadowe – najczęściej przez ludzi, którzy nie mają czasu lub ochoty gotować, albo po prostu chcą zjeść smaczny, niedrogi posiłek w zaciszu swojego domu.

Zaraz po kuchni domowej jest kuchnia azjatycka – Polacy coraz chętniej decydują się na azjatyckie potrawy, szczególnie na popularne sushi.

Równie często co kuchnię azjatycką zamawia się kebab – to klasyczne danie z baraniną lub w wersji wegańskiej wciąż cieszy się powodzeniem na portalach z jedzeniem na zamówienie.

JEDZENIE W DOBIE PANDEMII KORONAWIRUSA

1 lubi to
0
44
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda