Początki kociego oka sięgają starożytnego Egiptu (od 3100 p.n.e. do 322 p.n.e.). Moda na niego została spopularyzowana przez egipskie królowe – Nefertiti a później Kleopatrę, które używały m.in. miedzi i malachitu, by rysować grube kreski sięgające od oka w stronę linii włosów, lub lekkie pociągnięcia równoległe do brwi. Styl ten był popularny również wśród mężczyzn, na co dowodem jest faraon Seti I.
We Włoszech niektóre z największych gwiazd filmowych lat 60., np. Sophia Loren, zniewalały widzów swoją wersją kociego oka: malowaną czarnym tuszem, z mocno zaznaczonymi rzęsami i ciemnobrązowym lub niebieskiem cieniem w załamaniu powieki. – Zachowała się reklama marki beauty Borghese z lat 50., która przedstawia Włoszkom „nowy makijaż zwany kocim okiem” – wyjaśnia Bloch.
Dziś makijażyści tacy jak Pat McGrath, Fatima Thomas i Isamaya Ffrench udoskonalają formę kociego oka na potrzeby obecnego pokolenia. Na pokazie kolekcji Chloé na sezon wiosna-lato 2021 McGrath podkreśliła oczy modelek zmysłową, wydłużoną wersją kociego oka, która zaczynała się na linii dolnych rzęs. Z kolei na pokaz Chromat Thomas stworzyła dwubarwne neonowe kocie oko, w kolorze kobaltu i fluorescencyjnej zieleni.
Dla Diora Peter Philips wykonał wyraźny, a zarazem minimalistyczny makijaż, który obejmował całe oko. Na pokazie Andreasa Kronthalera dla Vivienne Westwood, Ffrench użyła przesadnego czarno-białego pigmentu, którym narysowała inspirowane latami 80. kreski biegnące w stronę skroni. Makijażyści wynoszą proste kocie oko na nowy poziom, sprawiając, że można go dostosować do konkretnej osoby oraz zmieniać w zależności od nastroju.
Zobacz także
Lifestyle
ddob
youtube
MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOK W PRAWDZIWYM ŻYCIU
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MAMA W CIĄŻY: BĘDZIESZ MIAŁA SIOSTRĘ! | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOKER ROZSYŁA NAGIE ZDJĘCIA?! - TRUDNE PYTANIA
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - WYCIECZKA KLASOWA🇫🇷 🗼🥐 | Światopoblond
0 komentarzy