Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Sephora wycofuje ze sprzedaży rzęsy z norek!
07.07.2020

Sephora wycofuje ze sprzedaży rzęsy z norek!

Sztuczne rzęsy to akcesoria, które ostatnimi czasy stały się mocno pożądane przez wszystkie miłośniczki makijażu. Do tej pory nie zwracano uwagi, z czego są wykonywane. Jednak nad wszystkim czuwała PETA, która walczyła o to, by wstrzymano sprzedaż rzęs z norek. Udało się! Organizacja przez liczne naciski sprawiła, że z tej opcji wycofuje się Sephora. Znana drogeria nie będzie sprzedawać rzęs z norek – amerykański zarząd obiecał wycofać je z magazynów jeszcze w tym roku.

Sztuczne rzęsy – wydawać by się mogło, że są zupełnie syntetyczne. Niestety nie. Te dobrej jakości, często polecane przez wizażystki, powstają z sierści ssaków hodowlanych. Norki, bo to z ich włosków uzyskuje się kępki, zazwyczaj przetrzymywane są niehumanitarnie w fermach (oczywiście nie wszystkie są tak traktowane, ale jest to znacząca większość). Najgorsze jest to, że to zwierzęta waleczne, które w niewoli mogą się nawet samookaleczać. Producenci sztucznych rzęs od lat zapewniają, że te pozyskiwane są z żywych norek. To w większości prawda, ale nie mówią już za to, w jakich warunkach przetrzymują ssaki. I nie możemy zaprzeczyć faktowi, że rzęsy z norek wyglądają piękniej niż te zupełnie syntetyczne – są gęstsze i już nie wymagają malowania naturalnych włosków. Ale czy są warte takiej ceny? Czy nasze poczucie piękna jest ważniejsze od godnego życia wszelkich zwierząt? Warto się choć raz nad tym zastanowić.

./uploads/Dżo_FlamingBlog/7b822287e99d1f9079dff92beaf7a194.jpg

PETA

I o tym zaczęły myśleć władze sklepu Sephora – pod naporem wielu aktywistów rezygnują ze sprzedaży wszelkich sztucznych rzęs wykonanych z sierści norek. To kolejny dobry krok, który pokazuje, że potrafimy jeszcze zachować godność i ludzkość. Niestety, Sephora to tylko kropla w morzu – na świecie są tysiące innych drogerii, a także salony kosmetyczne, które współpracują z dostawcami naturalnych rzęs. 
 
A Wy – jakich kępek używacie? Zrezygnujecie z rzęs z norek?

3 lubi to
0
495
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda