Czy sprzedaż internetowa to nasza przyszłość?
25.06.2020

Czy sprzedaż internetowa to nasza przyszłość?

autor
Gospodarka szaleje, a sprzedaż internetowa rośnie! W ostatnich miesiącach, zamknięci w domu, skupialiśmy się na sobie, a kurierzy co chwile pukali do naszych drzwi. Sprzedaż internetowa, pozwalała nam zabić nudę, jak również zakupić potrzebne do życia produkty. Jednak teraz, gdy mamy możliwość powrotu do sklepów, czy zrobimy to?

Od 4. maja mamy przyjemność wybrać się do otwartych centrów handlowych, z odpowiednimi wymogami bezpieczeństwa. Jednak, jak okazuje się nie wszystkie sklepy podniosły swoje rolety. Powód był prosty, zaskakujący dochód ze sprzedaży internetowej skłonił wybrane firmy, do zamknięcia swoich sklepów w niektórych lokalizacjach.
Które sklepy postawiły na sprzedaż internetową? Jest to Empik oraz firma LPP, w której skład wchodzą marki odzieżowe takie jak Cropp, Resrved, House, Mohito i Sinsay.
 

./uploads/RastiLife/9908e5be94a0400ef72a8c6d1417c8e4.jpeg

Czy od dzisiaj Empik będziemy odwiedzać tylko na stronie internetowej? Obecnie są jeszcze miasta, gdzie Empik postanowił wznowić działalność, jednak jest to jedynie ok. 40 salonów na całą Polskę. Możliwe, że już niedługo nie będziemy mieli możliwości by dotknąć i zobaczyć na żywo produktów, które oferuje marka Empik.
W ubiegłym tygodniu sieć wydała oficjalne oświadczenie: „Ze względu na pandemię i  jej ekonomiczne skutki zarząd Empiku podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych” – o czym można przeczytać na stronie internetowej news.empik.pl.
Opis książki lub gry możemy przeczytać na stronach internetowych. Jednak jak przymierzyć ubrania? – zastanawiają się klienci. Rozwój technologiczny idzie do przodu, każdy z nas ma coraz to nowsze smartfony i korzysta z coraz to lepszych aplikacji. Jednak czy chcemy przenieść swoje życie w pełni do internetu?
Firma LPP pokazuje jednak, że sprzedaż internetowa znacząco wzrosła, przez co zdecydowano się na rezygnacje z najmu około 30% wykorzystywanej powierzchni handlowej. Rząd LPP SA. Poinformował – „W dniu 29 kwietnia 2020 roku kierując się najlepiej pojętym interesem Spółki i jej wszystkich interesariuszy, a więc akcjonariuszy, pracowników i kontrahentów, podjął decyzję o odstąpieniu od części umów w przedmiocie korzystania z powierzchni handlowych zawartych z właścicielami galerii handlowych znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i z tym samym dniem rozpoczęty został proces formalnego przekazywania poszczególnym wynajmującym stosownych oświadczeń.” – powiedział wiceprezes LPP Sławomir Łoboda.
Jeśli faktycznie firmy wycofają się całkowicie ze sprzedaży stacjonarnej, to centra handlowe dużo stracą, czy udźwigną ten kryzys?
 

0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda