Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Kiedy uczniowie wrócą do szkół i jak będą wyglądały lekcje?
11.05.2020

Kiedy uczniowie wrócą do szkół i jak będą wyglądały lekcje?

Premier Morawiecki za kilka dni poinformuje, kiedy i w jakiej formule nastąpi powrót do szkół. Czy uczniowie i nauczyciele będą zmuszeni do noszenia maseczek?

Kiedy powrót do szkół?

Obecnie we wszystkich szkołach dla młodzieży w naszym kraju funkcjonuje nauczanie na odległość. Jak powiedział minister Piontkowski:

Z informacji, które mamy, to przytłaczająca większość uczniów korzysta z kształcenia na odległość i z tej formy elektronicznej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszyscy uczniowie mają dostęp do nowoczesnego sprzętu i do szybkiego internetu, stąd działania Ministerstwa Cyfryzacji, za które jeszcze raz dziękuję.

Dodał również, że nauczyciele mogą prowadzić w inny sposób edukację na odległość, np. poprzez drukowane pakiety, które będą przekazywane uczniom lub dostępne w szkole raz na tydzień. Szczegółowe wytyczne są zależne od gminy. 

./uploads/jeilliebean/6e03c82169c1a7223c63422c11e25fda.jpg

Jak będzie wyglądać powrót do szkoły?

Piontkowski powiedział, że w klasach młodszych będą obowiązywać podobne reguły, jak w przypadku przedszkoli. Główny Inspektor Sanitarny wydał odpowiednie rozporządzenia, konsultując się z ministrem zdrowia. Jak dodał minister edukacji narodowej: 

Przypomnę więc, że w przypadku tych najmłodszych dzieci, jeżeli przebywają w swojej sali, to ani te dzieci, ani nauczyciele nie są zobowiązani do tego, aby zakładać maseczki, czy inne przedmioty, które zasłaniałyby usta oraz nos. Natomiast, gdy idą do części wspólnych, gdy dzieci idą z rodzicami do przedszkola czy do szkoły, to w przypadku dzieci powyżej czwartego roku życia zobowiązane są one do noszenia jakiejś zasłony nosa i ust. Podobnie zresztą jest z rodzicami, gdy przychodzą do szatni, to ich obowiązuje. I podobne zasady będą obowiązywały także w szkołach, gdy dzieci i młodzież wrócą do szkół.

Dzisiaj rano poinformowano o nowych zakażeniach koronawirusem. Zanotowano 210 przypadków. Dodano również 3 kolejne zgony. Obecnie Ministerstwo Zdrowia informuje w sumie o 16 206 przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 i o 803 osobach zmarłych.

Czy zakończenie roku szkolnego będzie przełożone?

Resort edukacji narodowej nie zamierza przekładać zakończenia roku szkolnego. Wakacje będą wakacjami. Kształcenie na odległość wiąże się z ogromnym wysiłkiem, dlatego odpoczynek jest konieczny. Na ten moment wiadomo również, że egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, zaś egzaminy ósmoklasistów odbędą się w dniach 16-18 czerwca. Do 24 maja 2020 budynki szkolne pozostają zamknięte. 

5 lubi to
0
2021
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda