Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
W jakich miejscach nie powinniśmy trzymać telefonu?
30.09.2019

W jakich miejscach nie powinniśmy trzymać telefonu?

autor
Zapewne jesteś uzależniona od komórki, ale się do tego nie przyznasz. Nosisz ją ze sobą
wszędzie, niekiedy nawet… do toalety. Korzystasz w niej w każdej sytuacji. Czy zdajesz sobie
sprawę, że smartfon jest nośnikiem tysięcy, a nawet milionów kolonii bakterii? To nie
wszystko. Emituje fale radiowe, które mogą osłabiać kondycję różnych organów ciała, a także
zwiększać ryzyko występowania różnych chorób.

Zapewne jesteś uzależniona od komórki, ale się do tego nie przyznasz. Nosisz ją ze sobą wszędzie, niekiedy nawet… do toalety. Korzystasz w niej w każdej sytuacji. Czy zdajesz sobie sprawę, że smartfon jest nośnikiem tysięcy, a nawet milionów kolonii bakterii? To nie wszystko. Emituje fale radiowe, które mogą osłabiać kondycję różnych organów ciała, a także zwiększać ryzyko występowania różnych chorób.

Dlatego niewskazane jest trzymanie telefonu w niektórych miejscach. Jakich?

fot.Unsplash

./uploads/ddob/51ac75170d424b9027c27216cc6412f4.jpg

POD PODUSZKĄ
Gdzie odkładasz swojego smartfona przed snem? Zgadujemy: pod poduszką? Duża część osób to właśnie tam chowa telefon przed pójściem spać. Uważaj! Bliskość smartfona i emitowanych przez niego fal może wzmagać bóle głowy i migreny. Co więcej, jeśli trzymasz go niedaleko twarzy, może zaburzać sen. Wystarczy, że na chwilę się zaświeci (wyskoczy jakaś reklama, powiadomienie itp.) – niebieskie światło może Cię ekspresowo wybudzić i zmniejszyć produkcję melaniny, czyli hormonu snu. Telefony potrafią się też przegrzewać i… wybuchać (rzadko, ale zdarza się) – kładąc swój pod poduszką, zwiększasz to ryzyko.

fot.Unsplash

./uploads/ddob/8cfd01a8b827ca7390bbff848b1b55bc.jpg

PRZY BIODRZE
Bywa tak, że telefon nosimy przy ściance torebki, która przylega do bioder. Emitowane fale mogą powodować ich ból, a także osłabiać ich kości.

fot.Unsplash

./uploads/ddob/232958f6bb5b2a03b5f7639d6d9a6bed.jpg

W BIUSTONOSZU
Dziewczyny – zdarza Wam się trzymanie telefonu w staniku? Zwykle pewnie robicie tak na imprezach w klubie? Jeśli robicie to sporadycznie, bez obaw. Jednak, gdy zdarza Wam się to dość często – uważajcie. Noszenie smartfona w biustonoszu może zwiększać ryzyko raka piersi.

fot.Unsplash

./uploads/ddob/63777c8a658dbe0f76aeb2800e6e3183.jpg

W PRZEDNIEJ KIESZENI
Przód ciała jest delikatniejszy – znajduje się tu wiele delikatnych organów. Trzymanie telefonu w przedniej kieszeni może osłabiać jajniki, a u mężczyzn – plemniki. Częste noszenie smartfona w tym miejscu może też doprowadzić do bezpłodności.

fot.Unsplash

./uploads/ddob/9beccf13628a317906decfbaa63cbb2b.jpg

W TYLNEJ KIESZENI
Nie chodzi już tu tylko o uchronienie się przed kradzieżą, bo przecież noszenie telefonu w tylnej kieszeni to zachęcanie złodzieja, lecz także o zdrowie. Trzymanie w tym miejscu smartfona może powodować bóle żołądka i nóg. Jeśli musisz – noś smartfona ekranem do zewnątrz.

13 lubi to
1
4281
1 komentarzy

eluminiunek
0

<3

odpowiedz

eluminiunek
0

<3

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda