Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Najlepsze planszówki na czas kwarantanny
01.04.2020

Najlepsze planszówki na czas kwarantanny

autor
Nie wiesz co robić w domu podczas kwarantanny? Zagraj w planszówki!

Carcassonne
Zamiast klasycznej planszy, jest plansza w kawałkach. Gracze losowo wyciągają poszczególne jej elementy i kładą na stole, układając je tak, aby stworzyć zamki, rzeki czy łąki. Im więcej żetonów znajduje się na stole, tym obiekty robią się większe, czasem nawet się łączą. Za każdą ukończoną konstrukcję otrzymuje się punkty. Wygrywa oczywiście ten, kto zdobędzie ich najwięcej. Akcja podstawowej wersji gry Carcassonne toczy się w średniowieczu. Dostępna jest jednak także edycja specjalna, która przenosi graczy na Dziki Zachód.

 Dixit
Gra, która zachwyci każdego. Choć reguły są tak banalne, że mogą wydawać się zbyt proste dla młodzieży, osąd ten zmienia się diametralnie, jeszcze zanim pierwsza runda dobiegnie końca. Każdy z graczy otrzymuje po 6 kart z bajecznymi ilustracjami. To one są najważniejszym elementem tej  zaskakującej gry skojarzeń. Następnie osoba, która w danej turze wcielać się będzie w bajarza, musi wybrać jedną ze swoich kart i wymyślić do niej skojarzenie lub opowieść. Następnie, odwróconą kartę kładzie na stole, a wszyscy pozostali gracze dokładają obrazek ze swojej talii – taki, który ich zdaniem najbardziej pasuje do zasłyszanej historii. Po przetasowaniu wszystkich propozycji, wszyscy próbują zgadnąć, która karta była inspiracją dla opowieści. Jeśli żaden z graczy nie udzieli prawidłowej odpowiedzi, bajarz nie otrzymuje żadnych punktów. Podobne jest w sytuacji, gdy wszyscy uczestnicy postawią na właściwą kartę. Skojarzenie nie może być bowiem ani za trudne, ani zbyt oczywiste. Trzeba naprawdę pobudzić swoją kreatywność.

Scrabble 
Kolejny kultowy tytuł, który jest niezwykle ciekawą grą planszową dla dwojga. Zasad Scrabble nie trzeba nikomu przedstawiać, ale to idealne rozwiązanie na wolny wieczór lub niedzielne popołudnie. Jeśli tylko jesteście fanami planszówek to tego pudełka nie może zabraknąć na Waszej półce. A jeśli jeszcze nie jesteście to przygodę z grami warto rozpocząć właśnie od tego tytułu!

Twister
Kolorowa mata i tarcza z obrotową wskazówką – tyle wystarczyło, by Twister stał się jedną z najzabawniejszych gier na świecie. Każdy z nas chyba choć raz w życiu miał okazję krzyczeć lewa na noga czerwonym, prawa ręka na zielonym, a potem stracić równowagę i przegrać z kretesem, prawda? Grając we dwójkę może być nieco łatwiej (więcej wolnych pól w zasięgu ręki), ale i… nieco przyjemniej!

Czarne historie
Lubicie się bać, a dobry wieczór we dwoje to wieczór z horrorem? W takim razie idealną grą dla Was będą Czarne historie. 50 przerażających wypadków, które zdarzyły się naprawdę lub miały przynajmniej ku temu szanse. Makabryczne opowieści, które dla drugiej osoby snuje jedno z Was. Jakie jest zadanie? Odgadnąć co tak naprawdę się stało! Małe opakowanie sprawia, że tę grę dla pary możecie zabrać także w podróż i grać w nią w pociągu, na wakacjach czy kawiarni.

8 lubi to
1
23
1 komentarzy

Wiktoria_Wojtkowiak

Wiktoria_Wojtkowiak

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda