7 KSIĄŻEK, KTÓRE MUSI PRZECZYTAĆ KAŻDA DZIEWCZYNA!
28.01.2020

7 KSIĄŻEK, KTÓRE MUSI PRZECZYTAĆ KAŻDA DZIEWCZYNA!

autor
Cześć!

Przed wami lista 7 książek, które powinna przeczytać każda dziewczyna! Znajdziecie tu kilka propozycji różniących się gatunkowo - od science fiction, przez autobiografię, po zabawną obyczajówkę. Z pewnością każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Wybrałam dla was książki stosunkowo nowe, wydane w Polsce nie później niż w 2019 roku. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tymi tytułami! Informuję, że wszystkie opisy oraz zdjęcia okładek książek pochodzą ze strony empik.com
./uploads/1900/996ef71e8386f8da6e78bd87f6bba080.png

Współlokatorzy - "Przewrotna historia miłosna bezbłędnie oddająca ducha naszych czasów! Tiffy i Leon dzielą mieszkanie. Tiffy i Leon dzielą jedno łóżko. Tiffy i Leon nigdy się nie spotkali…Tiffy Moore pilnie potrzebuje taniego lokum. Leon Twomey bierze nocne zmiany, bo rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Choć ich przyjaciele sądzą, że to szaleństwo, oni znajdują idealne rozwiązanie: w ciągu dnia Leon będzie w ciasnej kawalerce odsypiał noce zmiany, dzięki czemu Tiffy będzie miała to samo mieszkanie wyłącznie dla siebie przez resztę doby. Ona właśnie zerwała ze swoim zazdrosnym chłopakiem i ledwo wiąże koniec z końcem, pracując w niszowym wydawnictwie, on bardziej dba o innych niż o siebie – nocami zajmuje się pensjonariuszami domu opieki, a każdy grosz odkłada na prawników, którzy wyciągną jego niesłusznie skazanego brata z więzienia. Na przekór wszystkim i wszystkiemu, dwoje niezwykłych współlokatorów odkrywa, że jeśli wyrzuci się wszystkie zasady przez okno, można stworzyć całkiem przyjemne i ciepłe domowe ognisko."

Dlaczego warto przeczytać? Lekka, przyjemna i zabawna książka w sam raz na wieczorki przy herbacie. Na pewno niejedna z was zauroczy się tą historią!

./uploads/1900/0194aa8bc863ea0613e924f7351d7005.png

Gdyby ocean nosił twoje imię - "Bycie inną nie musi oznaczać bycia gorszą. Ale świat nie jest idealny i Shirin naprawdę nie ma łatwego życia. Minęło kilkanaście miesięcy od głośnego zamachu z 11 września. To wyjątkowo burzliwy czas zwłaszcza dla szesnastoletniej muzułmanki, która nie zgadza się na to, co zgotował jej los. Shirin doskonale wie, jak okropni mogą być ludzie. Jest zmęczona agresywnymi spojrzeniami, poniżającymi komentarzami, nawet przemocą fizyczną, które spotykają ją ze względu na hidżab. Z każdym dniem bardziej zamyka się w sobie i coraz silniej oddaje muzyce i tańcu. Wszystko jednak się zmienia, gdy na jej drodze staje Ocean James. Jest pierwszą osobą, która chce poznać prawdziwą Shirin. Ale czy dziewczyna jest gotowa, by komukolwiek zaufać? Zwłaszcza komuś z tak odmiennego od jej świata?"

Dlaczego warto przeczytać? Książka porusza ważny w obecnych czasach temat dyskryminacji. Pomimo poruszanego problemu powieść jest czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Serdecznie polecam!

./uploads/1900/4faa4ab282eb2c124dc4d5bf6171b6ae.png

Becoming. Moja historia - "W książce Michelle Obama po raz pierwszy opisuje wczesne lata swojego małżeństwa, kiedy walczyła o zachowanie równowagi między pracą, rodziną a szybko rozwijającą się polityczną karierą męża. Wrzuca czytelnika w sam środek prywatnych rozmów o tym, czy Barack powinien ubiegać się o prezydenturę, oraz jego późniejszej kampanii prezydenckiej, w której stała się postacią tyleż popularną, co krytykowaną. Pisząc z niebywałym wdziękiem, humorem i szczerością, odkrywa kulisy swojego życia rodzinnego. Opisuje, jak Obamowie znaleźli się w centrum zainteresowania światowych mediów i jak wyglądało ich życie w Białym Domu przez osiem kluczowych lat, kiedy poznawała Amerykę, a Ameryka poznawała ją. Becoming – Moja historia zabierze czytelników i do skromnej kuchni w Iowa, i do sal balowych w pałacu Buckingham, ukazując momenty zachwytu, smutku i olbrzymiej wytrwałości, ale nade wszystko dając wgląd w duszę postaci wyjątkowej i w swoich działaniach prekursorskiej. Postaci, która starała się żyć autentycznie, używając siły swojego głosu i osobistej historii do wyższych celów. Opowiadając swoją historię szczerze i odważnie, Michelle Obama stawia nam pytanie: kim jesteśmy i kim chcemy się stać?"

Dlaczego warto przeczytać? Biografia ta idealnie ukazuje wczesne życie, osiągnięcia i wszystkie problemy z którymi musiała zmagać się Pierwsza Dama USA. Książka inspiruje i motywuje. Zdecydowanie warto przeczytać!

./uploads/1900/3fd69f391e57fd8fbdb47d739451c45a.png

Vox - "Co zrobiłyby kobiety, gdyby nagle liczba słów, które wypowiadają każdego dnia, uległa drastycznemu ograniczeniu? Feministyczna dystopia o świecie rządzonym przez mężczyzn, w którym kobiety mogą wypowiedzieć tylko 100 słów dziennie. Mocna, wzbudzająca emocje książka, ważny głos w epoce ruchu #MeToo i w świetle ogólnoświatowych dyskusji o prawach kobiet.Czarna bransoletka zaciśnięta na nadgarstku. Cyfrowe znaczki układają się w liczbę 15. Liczba wypowiedzianych słów nie może przekroczyć 100, każde kolejne słowo oznacza coraz silniejszy ładunek elektryczny. Licznik zresetuje się o północy.Zasady są proste: najlepiej usunąć wszystkie językowe ozdobniki, ograniczyć pytania do tych, na które wystarczy odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Nie pytać dzieci, jak poszło w szkole. Nie rozmawiać z mężem, nie wdawać się w dyskusje. Ważyć każde słowo..."

Dlaczego warto przeczytać? Mocna, trzymająca w napięciu dystopijna powieść, która na długo pozostaje w pamięci. Opisuje przerażającą wizję przeszłości w której kobiety mogą wypowiedzieć jedynie 100 słów dziennie. Warto zapoznać się z tym tytułem!

./uploads/1900/c4195a3bb1ae3aa4da1eb625724596ba.png

Toxyczne dziewczyny - "Feministyczna wersja "Władcy Much" opowiadająca o trzech najlepszych przyjaciółkach, które mieszkają w szkole z internatem dla dziewcząt, mieszczącej się na wyspie objętej kwarantanną. Po tym, jak jedna z nich nagle znika bez śladu, reszta dziewczyn musi przebyć trudną drogę, by odkryć prawdę o swoim więzieniu. Ten najnowszy debiut to porywająca powieść, niepodobna do niczego, co już znasz.Minęło osiemnaście miesięcy, odkąd na szkołę dla dziewcząt Raxter nałożono kwarantannę, od kiedy Tox pogrążył wyspę i wywrócił życie Hetty do góry nogami.Zaczęło się powoli. Z początku zaczęli umierać nauczyciele. Potem Tox przeniósł się na uczennice, wykręcając i zmieniając ich ciała. Teraz, odcięte od reszty świata i pozostawione same sobie na wyspie, dziewczyny nie wychodzą poza ogrodzenie szkoły. Tox zmienił lasy w dzikie i niebezpieczne, a dziewczyny czekają na lekarstwo, które obiecano im dostarczyć. Tox przenika do wszystkiego.Kiedy Byatt znika, Hetty robi wszystko, by ją odnaleźć, nawet jeśli oznacza to złamanie kwarantanny i walkę z potwornościami czającymi się za ogrodzeniem. Gdy się tego podejmuje, odkrywa, że w historii Raxter kryje się znacznie więcej, niż mogłaby kiedykolwiek przypuszczać."

Dlaczego warto przeczytać? Odważne i wciągające połączenie science-fiction z fantastyką. Coś dla fanek mrocznych, tajemniczych i apokaliptycznych historii. Jeśli szukacie oryginalnej i ciekawej książki na wieczór, to ta będzie idealnym wyborem!

./uploads/1900/14e7d24e2b5d6fbeb822291450b7b08a.png

Głos - "Wyjątkowy, poruszający i działający na wyobraźnię zbiór opowieści o kobietach pióra autorki uwielbianej przez miliony czytelniczek na całym świecie. Prezentując dylematy, przed którymi kobiety stają, oraz ich aspiracje i dążenia, autorka łączy magiczny realizm z typowymi życiowymi sytuacjami, co prowadzi do zaskakujących i często zabawnych sytuacji. Ahern pisze o małżeństwie i wychowywaniu dzieci, o polityce i wielkiej karierze; jej bohaterki muszą stawić czoło zarówno zwykłym, przyziemnym problemom, jak i zagadkowym, których źródła ani przyczyn nie sposób jednoznacznie ustalić. Zmagają się z przeszkodami, pokonują przeciwności losu, szukają szczęścia i radości, nie zważając na to, że ich świat w znaczniej mierze kształtują opinie i oceny innych ludzi. Każda na swój sposób odkrywa drzemiącą w niej siłę."

Dlaczego warto przeczytać? Zbiór pouczających, zabawnych i zaskakujących historii zamkniętch w jednej książce. Głos to opowieść którą powinna przeczytać każda kobieta!

./uploads/1900/e637e85a07093ef93ea6fed21003f122.png

Trzy kroki od siebie - "Czy wyobrażasz sobie, że się zakochujesz, choć nie wolno ci nawet dotknąć drugiej osoby? Jedyną szansą Stelli na przeżycie są nowe płuca. Życie dziewczyny to ciągłe pobyty w szpitalu, przyjmowanie leków i oczekiwanie na przeszczep. W tym czasie musi zachować bezpieczną odległość od wszystkich, żeby nie narażać układu odpornościowego osłabionego nieustanną walką z zakażeniami i antybiotykoopoornymi bakteriami. Bez żadnych wyjątków.Will już dawno porzucił nadzieje na wyleczenie. Gdy tylko skończy osiemnaście lat i będzie mógł decydować o sobie, zamierza skończyć ze szpitalem, lekami i drenażem. Marzy o podróżach i poznawaniu świata.Stella wie, że powinna się trzymać od Willa z daleka. Wystarczy jeden oddech, jeden pocałunek, by jedno zaraziło drugie. Oboje są świadomi, że mogą umrzeć. Ale im więcej czasu spędzają w swoim towarzystwie na szpitalnych korytarzach, tym bardziej narzucony z góry dystans przypomina nieludzką karę. Czy trochę bliskości to naprawdę wyrok śmierci dla nastolatków? Czy można uleczyć złamane serce? Dramat romantyczny o nieuleczalnej chorobie, jaką jest mukowiscydoza, i miłości, która rozkwita pomimo zakazów."

Dlaczego warto przeczytać? Wzruszająca historia udowadniająca, że miłość jest silniejsza od choroby! Cudowna i chwytająca za serce. Przeczytaj koniecznie, zanim obejrzysz film!

To już wszystko! Przy okazji...

./uploads/1900/70240114b4e975bb2b8fbfbd3e3b056d.png

które znajdziesz klikając TUTAJ! Będę również bardzo wdzięczna za dodanie mnie do obserwowanych - w ten sposób nie ominie cię żaden artykuł, który napisałam. Do następnego!

./uploads/1900/cbd01bd1ec6a58fa40e63d2ac9d8be20.png

1900.

9 lubi to
4
1314
4 komentarzy

Meadowfeelings
0

👍🏻 

odpowiedz

ania173
0

Kilka pozycji dodalam do listy do przeczytania ;) 

odpowiedz

0

Dodałabym Hopeless, jest to świetna książka

odpowiedz
1900
0

Znam, czytałam i polecam. Jednak jest to książka z 2012 roku, a ja przedstawiłam we wpisie książki "świeże" z 2019 roku lub nowsze.

Odpowiedz

Meadowfeelings
0

👍🏻 

odpowiedz

ania173
0

Kilka pozycji dodalam do listy do przeczytania ;) 

odpowiedz

0

Dodałabym Hopeless, jest to świetna książka

odpowiedz
1900
0

Znam, czytałam i polecam. Jednak jest to książka z 2012 roku, a ja przedstawiłam we wpisie książki "świeże" z 2019 roku lub nowsze.

Odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda