Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
ZAMKNIETE SZKOŁY PRZEZ KORONAWIRUSA
11.03.2020

ZAMKNIETE SZKOŁY PRZEZ KORONAWIRUSA

Wszystkie placówki oświaty zostają zamknięte

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie do 25 marca. Już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dodał, że zamknięte zostaną też muzea i placówki kultury, a także kina.
Uznaliśmy, że to moment, w którym taka decyzja powinna już zapaść - powiedział Piontkowski. Dodał, że przedszkola i szkoły podstawowe, będą mogły pozostać otwarte, aby zapewniać opiekę najmłodszym uczniom, ale nie będą się w nich odbywać lekcje. Minister podkreślił, że zgodnie z Kodeksem pracy, nauczyciele otrzymają wynagrodzenie za czas, w którym będą pozostawać w gotowości do pracy.
Marlena Maląg, minister rodziny i pracy, przypomniała, że pracujący rodzice będą mogli skorzystać albo z możliwości pracy zdalnej, albo ubiegać się o 14-dniowy zasiłek opiekuńczy - ten zaś będzie przysługiwał jednemu z rodziców. Uprawnienie do opieki przysługuje rodzicowi lub opiekunowi dziecka do lat 8, a także dziecka chorego w wieku do 14 lat.

5 lubi to
0
23
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda