Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Randonautica, czyli nawiedzona gra, która stała się hitem!
27.08.2020

Randonautica, czyli nawiedzona gra, która stała się hitem!

Randonautica to aplikacja, która cieszy się ogromną popularnością wśród nastolatków. Prowadzi użytkowników w losowe miejsca, w których mają znajdować się zwłoki, paranormalne zjawiska czy znaki odwołujące się do ich życia. Czy to tylko niegroźna gra, czy może coś więcej?

Randonautica - czym jest "nawiedzona gra"?

Aby zacząć korzystać z aplikacji Randonautica, niezbędny jest smartfon, dostęp do lokalizacji i wymyślenie zamiaru podróży. Jak twierdzą twórcy aplikacji, nasze myśli kreują rzeczywistość. To dlatego nie trzeba ich wpisywać czy zakładać konta w aplikacji. Jedyne, co trzeba zrobić, to pomyśleć o tym, co chcemy znaleźć w apce podczas losowo generowanego punktu docelowego.

Randonautica używa kwantowego generatora liczb losowych, aby wyznaczyć współrzędne podróży. Myśl może wpłynąć na materię, dlatego w przypadku, gdy użytkownik odpowiednio się skupi, może wszystko. Brzmi tajemniczo?

./uploads/jeilliebean/f3cdf6c62fda551c9a8afa77fdde48d7.jpg

Randonautica hitem wśród nastolatków

Randonautica zaczęła zdobywać popularność dzięki nastolatkom z TikToka. Dotychczas była hitem w USA i Wielkiej Brytanii, jednak coraz więcej osób z innych krajów interesuje się aplikacją. Obecnie ze Sklepu Play pobrano ją ponad 5 mln razy! Dlaczego właściwie Randonautica budzi kontrowersje? O aplikacji zrobiło się głośno, gdy na jaw wyszło nagranie, na którym grupa ludzi znajduje walizkę na plaży w Seattle. To właśnie do niej doprowadziła ich "nawiedzona gra". Na początku zbagatelizowani oni sprawę i żartowali z zapachu, który wydobywał się z torby. Nie sądzili, że spotka ich coś złego. Zajrzeli do środka i... znaleźli worek z ludzkimi szczątkami! Na miejsce została wezwana policja. To zdarzenie spowodowało, że w Internecie zaroiło się od podobnych nagrań. Użytkownicy prezentują straszne odkrycia, do których doprowadziła ich aplikacja. 

Czy gra może być niebezpieczna?

Nie istnieją dowody na to, że myśl wpływa na materię, ale jednocześnie - co wykorzystuje Randonautica - nie ma dowodów na to, że nie może wpływać. Wszystko opiera się na teoretycznych rozważaniach. Wierzymy w działanie aplikacji, bo możemy przeżyć niecodzienną przygodę. Sama metoda działania aplikacji jest podobna do horoskopów, czyli mamy do czynienia z iluzją częstotliwości. Jeśli zwrócimy na coś uwagę, zaczniemy to częściej dostrzegać w naszym otoczeniu.

Ludzki mózg wyszukuje odpowiednie wzorce, powtórzenia, dopatruje się sekwencji. To dlatego niektóre informacje są dla nas bardziej istotne, a niektóre po prostu ignorujemy. Co więcej, niekiedy bierzemy pod uwagę tylko te informacje, które potwierdzają nasze przekonania - nie zwracamy uwagi na ich prawdziwość. Jeśli pobierzemy aplikację, nastawimy się na strach, będziemy zwracać większą uwagę na rzeczy, które faktycznie budzą w nas niepokój. Na tym bazuje Randonautica.

./uploads/jeilliebean/bb6a705f0275dbb98dd71a18451f99c1.jpg
./uploads/jeilliebean/9e452880e3ae0dc4346359806993d577.jpg
4 lubi to
0
1617
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda