Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Koronawirus 2020 w Chinach: czy jest się czego obawiać?
23.01.2020

Koronawirus 2020 w Chinach: czy jest się czego obawiać?

Nowy wirus, który został wykryty w chińskim mieście Wuhan, przyniósł już kilka ofiar śmiertelnych. Szacuje się, że zarażonych może być już ponad 2000. Na największych lotniskach w USA wprowadzono restrykcje.

Epidemia wirusa w Chinach

Nowy wirus z rodziny koronawirusów został odkryty w Chinach. Wszystkie śmiertelne przypadki dotyczą miasta Wuhan. Wiadomo jednak już, że wirus się rozprzestrzenić poza miasto. Dwie osoby z wirusem zdiagnozowano w Tajlandii, a jedną w Japonii. Wszystkie osoby podróżowały właśnie z Wuhan. 

Jak podaje Centrum Analiz Globalnych Chorób Zakaźnych w londyńskim Imperial College, większość z osób zarażonych miała kontakt z targiem rybnym w Wuhan. Jednak troje zarażonych w Tajlandii i Japonii nie miało styczności z tymże targiem. Według analiz populacji w regionie Wuhan i inynych danych Centrum, prognozuje się, że zarażonych może być ponad 2000 osób. Wiele z nich mogło podróżować do innych miast Chin i za granicę. Jak wiadomo, z lotniska w Wuhan codziennie podróżuje za granicę ponad 3400 osób. 
 

./uploads/jeilliebean/b3ad96cafb25c2b24f47118e0017d36d.jpg

Czy jest się czego obawiać?

Serwis BBC podał, że Stany Zjednoczone zaostrzyły kontrole medyczne na lotniskach w  Los Angeles, Nowym Jorku i San Francisco. Koronawirus rozwija się w ciągu 5-6 dni. Dopiero po kolejnych 4 dniach występują symptomy choroby, m.in. trudności z oddychaniem. Od zarażenia do pojawienia się symptomów choroby może minąć nawet 10 dni! Osoby podróżujące z Wuhan dowiedzą się o zarażeniu będąc już w zupełnie innym miejscu na świecie. 

Nowy wirus jest podobny do SARS, którego epidemię mieliśmy w 2002 roku. Wówczas spowodowała ona śmierć ponad 800 osób. Tym razem, według profesora Neila Fergusona, nie ma powodów do paniki. Dość duża liczba zarażonych powinna jednak zwrócić uwagę służb epidemiologicznych. 

 

13 lubi to
2
1398
2 komentarzy

Cichocki
0

😊

odpowiedz

Meadowfeelings
0

😊

odpowiedz

Cichocki
0

😊

odpowiedz

Meadowfeelings
0

😊

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda