Nagrody Grammy rozdane. Billie Eilish znowu rozbiła bank
27.01.2020

Nagrody Grammy rozdane. Billie Eilish znowu rozbiła bank

Gala rozdania nagród Grammy 2020, nazywanych również "muzycznymi Oscarami" przeszła już do historii. Statuetki przyznawano w ponad 80 kategoriach. Czas na podsumowanie najważniejszych momentów wydarzenia.

Niekwestionowaną rekordzistką tegorocznej gali była Billie Eilish. Piosenkarka otrzymała statuetki w kilku kategoriach zaliczanych do najważniejszych: album rokupiosenka rokunagranie rokudebiut oraz album wokalny pop. Osiemnastoletnia artystka stała się  pierwszą w historii wokalistką, która zdobyła podczas jednej ceremonii taki zestaw nagród. Podczas odbierania statuetek towarzyszył jej starszy brat a zarazem producent muzyczny Finneas O’Connell. Sam również został nagrodzony jako producent roku.

Kto także nie wyszedł z ceremonii z pustymi rękami? 

Lizzo 
łącznie otrzymała 3 statuetki. Lil Nas X zgarnął 2 statuetki.  Poza tym Tyler, the Creator został uhonorowany za najlepszy album z gatunku rap a zespół Vampire Weekend za album z muzyką alternatywną. The Chemical Brothers zostali uznani za twórców najlepszego albumu z gatunku muzyki elektronicznej. Jeśli chodzi o rock, tutaj nagrodą może pochwalić się zespół Cage The Elephant. Pełna lista nagrodzonych artystów we wszystkich kategoriach znajduje się tutaj.

Na ceremonii pojawiła się cała plejada muzycznych gwiazd. Najwięcej nominacji poza Billie Eilish otrzymali Lizzo – 9 oraz Lil Nas X – 6.
 

View this post on Instagram

Only at the #GRAMMYs ✨

A post shared by Recording Academy / GRAMMYs (@recordingacademy) on

Niestety cieniem na całej ceremonii położył się wypadek helikoptera, w którym zginął koszykarz Kobe Bryant i jego nastoletnia córka. Co więcej wydarzenie odbywało się akurat w hali Los Angeles Lakers, czyli klubu, w którym Bryant odnosił największe sukcesy. Prowadząca galę Alicia Keys prosiła uczestników o uhonorowanie sportowca i wykonała utwór rozpoczynający się od słów "Tak trudno powiedzieć do widzenia". 
 

Na uroczystości pojawiła się też m. in. Camila Cabello wraz ze swoim ojcem, któremu zadedykowała swój występ. Mężczyzna był bardzo wzruszony i nie ukrywał łez.
 

0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda