DDOB Shop
DDOB Shop
Jak mieć idealną cerę?
23.11.2019

Jak mieć idealną cerę?

Trzeba zrozumieć to, że nie każdy rodzi się z idealną cerą. Nie każda idealna cera zawsze będzie idealna . Wszystko zależy od tego, jak o tę cerę będziemy dbać. Makijaż pomaga nam ukryć pewne niedoskonałości, dzięki czemu czujemy się pewniej. Ale nie chodzi tutaj o chowanie naszej prawdziwej cery pod tonami pudrów, podkładów czy fluidów. To wcale jej nie pomoże, a wręcz zaszkodzi. Jak zatem dbać o cerę, by była piękna i świeża na długo? Odpowiedź poniżej.

- Staraj się nie nakładać podkładów, fluidów czy pudrów jeśli nie musisz, na przykład w leniwe soboty. Zmywaj makijaż zaraz po przyjściu z pracy, gdy wiesz, że już nigdzie nie będziesz wychodzić. Nie czekaj do wieczora. Gdy wybierasz się tylko na zakupy, po dziecko do przedszkola lub na spacer z psem, nie nakładaj zbędnych kosmetyków. Jeśli masz ciemne podkowy pod oczami, nałóż na nie troszkę rozjaśniającego podkładu. Jeśli masz błyszczącą cerę muśnij ją odrobiną pudru. Naprawdę, im mniej tym lepiej. Skóra może swobodnie oddychać i nie starzeje się w przyspieszonym tempie.

Pij więcej wody. Woda bowiem to najlepszy przyjaciel dobrze nawodnionej skóry. Pij więc tak dużo wody jak tylko możesz, a zauważysz różnicę jeśli chodzi o kondycję cery. Poprawa nie nastąpi oczywiście z dnia na dzień. Wszystko wymaga czasu, ale warto. Skóra potrzebuje naturalnego źródła nawilżenia.

Myj twarz przynajmniej dwa razy dziennie. Używaj żeli i toników dopasowanych do typu cery. Zawsze myj twarz przed pójściem spać – nigdy nie kładź się bez zmycia makijażu. Zawsze myj też twarz po wstaniu rano z łóżka. Przed samym procesem mycia twarzy dobrze opłucz ją ciepłą wodą, aby pory się otworzyły. Umyj twarz i na końcu opłucz ją chłodną wodą, by pory się zamknęły.

Używaj toników odpowiednich do Twojego typu cery. Nawet po umyciu twarzy żelem myjącym na skórze wciąż mogą znajdować się różne zanieczyszczenia. Tonik świetnie sobie z nimi poradzi. Namocz płatek kosmetyczny tonikiem i przetrzyj nim twarz. Sama zobaczysz, że płatek nie pozostanie idealnie czysty.

Nawilżaj cerę. Za każdym razem po umyciu i tonizowaniu cery wklep w nią krem. Również i on powinien być dostosowany do rodzaju cery. Korzystaj z kremów na dzień i na noc. W czasie nakładanie kremu na twarz masuj ją delikatnie , wtedy skóra lepiej wchłonie krem. W lecie, na dzień używaj kremów z filtrem, w zimie kremów, które pomogą Twojej skórze znieść niskie temperatury i chłodny wiatr.

Złuszczanie. Raz w tygodniu stosuj peeling to twarzy. Peeling, podobnie jak żel, tonik i krem powinien być dostosowany do typu cery. Peeling gruboziarnisty, odpowiedni dla cery tłustej nie jest dobry dla cery wrażliwej. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu odpowiedniego rodzaju peelingu cera będzie świeża, promienna i idealnie gładka.

Zbawienne maseczki. Maseczki również potrafią zdziałać cuda. Nawilżą, odżywią, oczyszczą. Sekretem maseczek jest to, że wnikają głęboko w strukturę skóry. Maseczki, podobnie jak peelingu nie mogą być stosowane częściej niż raz w tygodniu.

- Jeśli masz trądzik, nie przesadź z kosmetykami, które mają wspomóc pozbycie się tego problemu. Możesz przesuszyć sobie skórę.

Pierz często poszewkę, na której śpisz. Twarz dotyka jej przez wiele godzin podczas snu. Jeśli poszewka nie jest zbyt często prana wszystkie złe bakterie, kurz, brud itd. przedostają się na cerę. I nawet najlepiej przygotowana do snu czysta cera nie ochroni się przed nimi. 

./uploads/Anowickaofficial/052e29c300e374c9e09811873906089f.jpg
9 lubi to
0
112
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda