Jak pozbierać się po rozstaniu?
08.05.2019

Jak pozbierać się po rozstaniu?

autor
To normalne, że po rozstaniu myślimy, że nasze życie już nigdy nie będzie tak radosne i szczęśliwe, jak wcześniej. Wydaje nam się, że cały nasz świat się zawalił. Każde rozstanie jest bolesnym i trudnym przeżyciem, ale tylko od Ciebie zależy, jak szybko się po nim pozbierasz. Jednym zajmuje to parę miesięcy, u innych może trwać lata. Jeśli nie chcesz zaliczać się do tej drugiej grupy, sprawdź co zrobić, aby szybko uleczyć złamane serce.
./uploads/zuzamt/ede6772dc032b308d56c054eaa80e508.jpg
Fot: weheartit.com
1. Zaakceptuj to

Po pierwsze i najważniejsze – aby pozbierać się po trudnym rozstaniu, musisz się z nim pogodzić. Bez zaakceptowania i zrozumienia, że to co było, już nie wróci, nie będziesz w stanie normalnie funkcjonować. Pogódź się z tym, że Wasze drogi się rozeszły i już nie jesteście parą. Pamiętaj przy tym, że żadne rozstanie nie bierze się znikąd i zawsze ma jakąś przyczynę. Widocznie w Waszym związku coś się popsuło i nie naprawiliście tego w porę. Teraz jest za późno, ale nie oznacza to, że już nigdy nie będziesz szczęśliwa. Wręcz przeciwnie. Szczęście czeka na Ciebie tuż za rogiem, tylko musisz się na nie otworzyć.


2. Daj sobie czas

Drugą najważniejszą zasadą radzenia sobie po rozstaniu jest danie sobie odpowiedniej ilości czasu na wzięcie się w garść. Ile? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sama, ponieważ jest to bardzo indywidualna sprawa. Jedni potrzebują tylko kilku tygodni, inni nawet kilkunastu miesięcy. Jeśli byłaś bardzo zakochana i mocno się zaangażowałaś w tą znajomość, a do tego jesteś bardzo uczuciowa i wrażliwa, możesz potrzebować więcej czasu. Spokojnie. Nie próbuj sztucznie przyspieszać procesu „zdrowienia” po rozstaniu. Bądź cierpliwa, a zobaczysz, że z dnia na dzień i z tygodnia na tydzień będziesz się czuć coraz lepiej, a Twoje myśli coraz rzadziej będą wędrować w stronę utraconego chłopaka. Po pewnym czasie zauważysz, że uwolniłaś się od uczuć do niego.


 
./uploads/zuzamt/a12733978e3ceeec1ffa3aeff359f28d.jpg
Fot: weheartit.com
3. Nie zamykaj się na nowe znajomości

Mówi się, że na złamane serce najlepsza jest nowa miłość. Coś w tym jest, ale staraj się znaleźć kolejnego chłopaka na siłę. Dopóki nie poczujesz, że uporałaś się z emocjami po rozstaniu, nie angażuj się w nowe związki, ale to nie oznacza, że musisz izolować się od ludzi. Wręcz przeciwnie. Postaraj się poznawać jak największą liczbę nowych osób, bo możliwe, że poznasz kogoś ciekawego. Umawiaj się na randki, ale jeśli poczujesz, że to nie to, nie ciągnij ich na siłę. Pamiętaj, że lepiej być singlem, niż być z obojętnie kim. Zobaczysz, że jeśli wyluzujesz w temacie związków, szybciej pozbierasz się po rozstaniu, ale Twoje szanse na poznanie kogoś ciekawego wzrosną. Miłość zawsze przychodzi niespodziewanie.


4. Nie udawaj, że wszystko jest ok

Nie udawaj, że nic się nie stało, nie udawaj, że wszystko jest ok, bo przecież nie jest. Możesz czuć się smutna, zła, zdezorientowana, pokrzywdzona, zrozpaczona. Te wszystkie emocje przecież nie wzięły się znikąd. Cierpisz i jest to całkowicie naturalne po rozstaniu. Nie musisz udowadniać innym, że to nic dla Ciebie nie znaczyło. Jeśli wieczorem w domu masz ochotę płakać, to płacz. Pozwól, aby nagromadzone emocje znalazły ujście. Jeśli czujesz, że musisz się przed kimś wygadać, to umów się z najlepszą przyjaciółką. Pamiętaj tylko, aby nie chodzić po wszystkich znajomych (bliższych i dalszych) i nie gadać im, jaka jesteś teraz nieszczęśliwa, bo Twój były jest głupkiem. Takim zachowaniem możesz zrazić do siebie innych. Twoją skomplikowaną sytuację powinny znać tylko najbliższe Ci osoby. Inni nie powinni mieć nic do tego. 


 
./uploads/zuzamt/9f42d7141416b34e5cac85e667bcdda1.jpg
Fot: weheartit.com
5. Nie zamykaj się w domu

Wiem, że po rozstaniu najchętniej wszyscy zamknęlibyśmy się w domu, włączyli smutną muzykę, położyli się do łóżka i płakali wspominając utraconego ukochanego. Takie podejście może być skuteczne, ale nie powinno trwać więcej niż kilka-kilkanaście dni. Kiedyś będziesz przecież musiała wyjść z pokoju, pójść na szkoły/na uczelnie/do pracy, spotkać się z ludźmi. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz, daj sobie kilka dni na rozpaczanie, ale później spróbuj się wziąć w garść i wyjdź do ludzi. Zobaczysz, że po kilku takich wyjściach poczujesz się nieco lepiej.


6. Zadbaj o siebie

Po rozstaniu Twoja pewność siebie może nie być na najwyższym poziomie. Czas to zmienić. Jeśli chcesz się poczuć atrakcyjna i piękna, musisz od siebie zadbać. Tłuste włosy, poplamiony dres i brak makijażu (lub rozmazany od płakania) nie sprawią, że będziesz się czuć dobrze we własnym ciele, dlatego wskakuj pod prysznic, zrób porządny peeling, nałóż na ciało odżywcze balsamy, na twarz nawilżającą maseczkę, a nawet wybierz się do fryzjera, jeśli zauważysz taką potrzebę. Zrób delikatny makijaż, ładnie się ubierz i przejrzyj się w lustrze. Zobaczysz ogromną zmianę, a Twoje samopoczucie i pewność siebie wzrosną!


 
./uploads/zuzamt/ba25149bebbef2bcc64d597040a1f024.jpg
Fot: weheartit.com
7. Próbuj nowych rzeczy

Teraz, gdy rozstałaś się z chłopakiem możesz mieć nieco więcej czasu wolnego. Wcześniej poświęcałaś go na randki, a teraz? To doskonały czas, aby próbować nowych rzeczy i odkryć nową pasję. Może zawsze chciałaś zapisać się do szkoły tańca? Albo marzył Ci się kurs gotowania? Zrób to! Nie zostawiaj tego na później, bo nigdy się za to nie weźmiesz. Korzystaj z dodatkowego czasu, który teraz masz i wykorzystaj go tylko na siebie.

 
19 lubi to
7
942
  • udostępnij
7 komentarzy

Mamolova
2

Mam to szczęście,że moja pierwsza miłość okazała się strzałem w dziesiątkę. Jesteśmy razem 15 lat i mam nadzieję,że tak juz zostanie.

odpowiedz

Kaawcia
1

Po rozsstaniu mną wstrząsnęła przyjaciłka. W 100% zgadzam się z wpisem <3

odpowiedz

WrażliwyOutsider
1

Bardzo potrzebny poradnik w obecnych czasach

odpowiedz

Wiktoria_Wojtkowiak
1

Fajny wpis <3

odpowiedz

juliette
1

Fajny post 💜

odpowiedz

ksanaru
0

yes

odpowiedz

szczebaktrenuje

ksanaru
0

yes

odpowiedz

WrażliwyOutsider
1

Bardzo potrzebny poradnik w obecnych czasach

odpowiedz

szczebaktrenuje

Mamolova
2

Mam to szczęście,że moja pierwsza miłość okazała się strzałem w dziesiątkę. Jesteśmy razem 15 lat i mam nadzieję,że tak juz zostanie.

odpowiedz

Kaawcia
1

Po rozsstaniu mną wstrząsnęła przyjaciłka. W 100% zgadzam się z wpisem <3

odpowiedz

juliette
1

Fajny post 💜

odpowiedz

Wiktoria_Wojtkowiak
1

Fajny wpis <3

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival
Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival

ddob
youtube

Moda