NICKI MINAJ ODWOŁAŁA SWÓJ KONCERT NA FESTIWALU W ARABII SAUDYKSKIEJ!
11.07.2019

NICKI MINAJ ODWOŁAŁA SWÓJ KONCERT NA FESTIWALU W ARABII SAUDYKSKIEJ!

Nicki Minaj miała wystąpić 18 lipca na festiwalu Jeddah World Fest w Arabii Saudyjskiej. Amerykańska raperka miała być główną gwiazdą całego festiwalu. Jak się okazało do koncertu jednak nie dojdzie!
Jak powszechnie wiadomo Arabia Saudyjska jest jedną z nielicznych na świecie monarchii absolutnych i krajem, w którym łamane są prawa człowieka, a przede wszystkim prawa kobiet. Natomiast sama Nicki znana jest z kontrowersyjnych zachowań, wyzywających, erotycznych klipów, a także z bardzo kontrowersyjnych stylizacji.

Występ amerykanki wzbudził liczne protesty, zarówno fanów, jak też grup i organizacji zajmujących się obroną praw człowieka, które tak otwarcie łamane są w Arabii Saudyjskiej. 

Członkowie organizacji Human Right Foundation otwarcie odmawiali Nicki Minaj tego występu. Raperka występowała na ostatnio organizowanej nowojorskiej paradzie Gay Pride. Warto wspomnieć,że homoseksualizm w Arabii Saudyjskiej jest zakazany, a za złamanie tego zakazu grozi kara śmierci. 

Wystąp Minaj miał być kontynuacją łagodzenia zasad związanych z przemysłem rozrywkowym. Jednak nie spodobało się to wielu Saudejczykom, a szczególnie kobietom. Bowiem jak wiadomo kobiety w Arabii muszą ciągle pozostawać zakryte nosząc abaję. Natomiast Nicki nie stroni od wyzywających strojów. 

To wszystko sprawiło,że Nicki Minaj postanowiła odwołać koncert, a nawet wydała specjalne oświadczenie:

"Po głębokim namyśle zdecydowałam się wycofać z zaplanowanego koncertu w ramach Jeddah World Fest. Chociaż niczego nie pragnę bardziej, jak wystąpić przed fanami w Arabii Saudyjskiej, to po zasięgnięciu wiedzy dotyczącej tej kwestii, wierzę, że ważne jest moje wyraźne poparcie dla praw kobiet, społeczności LGBTQ oraz wolności wyrażania się".  
./uploads/mow_mi_aga/210aa4f299054e05cb0c82c207606d1f.jpg
./uploads/mow_mi_aga/8b65c689a87e85b58f44fd46dab08888.jpg
./uploads/mow_mi_aga/bcfad0460aa4d55b41059086e24a2236.jpg
12 lubi to
1
41
  • udostępnij
1 komentarzy

Nvth
1

yes

odpowiedz

Nvth
1

yes

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda