DDOB Shop
DDOB Shop
Nastolatek popełnił samobójstwo na TikToku. Starano się zatuszować sprawę
12.02.2020

Nastolatek popełnił samobójstwo na TikToku. Starano się zatuszować sprawę

Dziwiętnastoletni Brazylijczyk popełnił samobójstwo. Chłopak transmitował to na TikToku.

Nastolatek o imieniu Joãoo odebrał sobie życie w ubiegłym roku. Chłopak transmitował to na TikToku a film dotarł do 280 osób. Później jeszcze przez półtorej godziny można było oglądać jego ciało. Brazylijski portal informuje, iż informacja o zajściu dotarła do administratorów prawie dwie godziny później. Firma miała zadbać o to, aby ta tragiczna wiadomość odbiła się jak najmniejszym echem. Sprawa niezwłocznie trafiła do działu PR. Media twierdzą, że władze TikToka skontaktowały się z policją dopiero trzy godziny po otrzymaniu wiadomości na temat samobójstwa. W międzyczasie podjęto się opracowania oświadczenia prasowego. 

Jak sprawa wyszła na jaw?

Informacje na temat działalności TikToka przedostały się do mediów za sprawą byłego pracownika firmy ByteDance, który powiadomił portal The Intercept Brasil. Miał on także przekazać wewnętrzny dokument, zawierający szczegółowe informacje na temat zarządzania sytuacją kryzysową, w nim szczegółowy opis owego zdarzenia.

Samobójstwa online

W Indiach, gdzie TikTokerzy są znaczącą społecznością, odnotowano co najmniej dwa samobójstwa, które mogli zobaczyć inni użytkownicy. Znane portale społecznościowe,  opracowują własne strategie działania w przypadku tak trudnych sytuacji. Poza tym współpracują z instytucjami specjalizującymi się w zapobieganiu samobójstwom, jak National Suicide Prevention Lifeline. Poza systemami wsparcia dla użytkowników i filtrami sztucznej inteligencji wykrywających treści do usunięcia, firmy te posiadają również zespoły, które zajmują się na usprawnieniu kontaktu i współpracy z lokalnymi organami władzy i ścigania.

8 lubi to
0
2249
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda