Orange i Play przestrzegają przed oszustami. Nie odpisuj na tego SMSa!
17.10.2016

Orange i Play przestrzegają przed oszustami. Nie odpisuj na tego SMSa!

 

 

 

 

 

 

 

 

Klienci Orange coraz częściej otrzymują SMSy z informacją o włączeniu płatnej usługi, która rzekomo kosztuje 14,25zł na dobę. aby ją wyłączyć, należy odpisac na wiadomość, wpisując specjalny kod.

 

 

- Absolutnie na niego nie odpisujcie. To nie jest wiadomość od nas i jej jedynym celem jest wyciągnięcie od Was kasy. Być może sporej kasy. Według naszych informacji od wczoraj bardzo wielu z Was znalazło się w polu zainteresowania cyberprzestępców – czytamy na blogu Orange.

 

 

 

 

Nadawacą wiadomości jest zwykle INFORMATOR LUB INFORMACJA

 

 

Kolejną grupą, ktora padła ofiarą ataku, są klienci sieci Play. Otrzymują oni na maila fałszywą elektroniczną fakturę. Okazało się, że takie maile zaierają wirusa.  „Trojan-Downloader.JS.Agent”  to program, który służy do pobierania na zainfekowany komputer dalszych niebezpiecznych narzędzi, na przykład oprogramowania szyfrującego dane ofiary i żądajacego zapłacenia okupu za przywrócenie dostępu – czytamy na blogu Play.

 

 

Operator ostrzega, że maile nie są wysyłane z adresu należącego do Play, czyli [email protected] Ponadto e-awizo w Play zawiera podpis cyfrowy w standardzie S/MIME, a także prawdziwe faktury wysyłane są zawsze w pliku PDF. Nigdy nie jest to spakowany załącznik ZIP.

 

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda