10 POMYSŁÓW NA NOWY WPIS
04.04.2016

10 POMYSŁÓW NA NOWY WPIS

 

 

 

 

 

 

Siedzisz bezczynnie i ślepo spoglądasz na napis "utwórz nowego posta". Myślisz sobie - ostatnio miałam/miałem sporo pomysłów, więc tym razem wszystko pójdzie gładko. Mijają godziny, a Twój mózg zaczyna stawiać opór, kusząc odłożeniem na inny dzień obecnych czynności, a zajęciem się czymś, co skaże Twoje szare komórki na długotrwałą hibernację. Przeglądasz blogi, strony z wieloma inspiracjami, lecz nic nie przyczynia się do poprawy obecnej sytuacji. Pełen rezygnacji, poddajesz się z zamiarem powrotu do napisania nowego wpisu za jakiś czas, lecz znając życie, wówczas również pojawi się ten sam problem. ...Kiedy kreatywność bierze urlop, musimy nauczyć się korzystać z umiejętności sprytnego radzenia sobie z przeciwnościamiWena to wyjątkowy stan, kiedy zamiast dobrego tekstu, uda Ci się bez większego trudu napisać nadzwyczajnie dobry wpis, lecz musimy wiedzieć, że wszystko da się obejść i istotne jest, aby być świadomym własnych zdolności, które nie pobudzają się od czasu do czasu jak wena, lecz stale są w nas, a naszym zadaniem jest ciągły rozwój nabytych umiejętności.

 

 

 

 

 1. Skąd czerpię inspiracje? - z pewnością nieraz do utworzenia nowego wpisu zainspirował Cię jakiś obrazek, sentencja, historia itp. Napisz o tym, skąd starasz się czerpać inspiracje i co jest najlepszym ich źródłem. Może to konkretne strony internetowe, a może piosenka, jakiś artysta, książka, gra?  Wzbogać wpis o interesujące treści - umieść linki do ulubionych piosenek, dodaj inspirujące Cię zdjęcia.

 

2. Ciekawostki o... - każdy z nas ma jeszcze dodatkowe zainteresowania. Niektórzy pasjonują się kulturą Dalekiego Wschodu, znów inni zgłębiają tajniki zdrowego żywienia. Jeśli wiele wiesz i czytasz na dany temat, porusz ten wątek na blogu i podziel się różnymi ciekawostkami z innymi.

 

3. Pasje - chyba o niczym innym nie mówi i nie pisze się z tak wielkim zaangażowaniem i miłością, jak o własnych pasjach. Podziel się z czytelnikami swoimi zainteresowaniami, jeśli rysujesz, fotografujesz - pochwal się również swoimi dziełami.

 

4. Co by było gdyby... - takie myślenie z pewnością nie należy do najlepszych, jednakże czasem poprzez to możemy lepiej poznać samych siebie i pobudzić własną wyobraźnię. Tutaj nie ma ograniczeń i możesz poruszyć niemalże każdy temat np. "co by było, gdybym wygrał/wygrała na loterii", "co by było, gdyby nie było internetu" itp. 

 

5. Pomysły na ciekawe zdjęcia - wypisz listę najciekawszych pomysłów na zdjęcia, które chciałbyś/chciałabyś kiedyś zrealizować lub już Ci się to udało. Rozwiń temat i podziel się z innymi, jakie programy warto użyć do późniejszej obróbki, w jakich miejscach możemy zrobić zdjęcie oraz jakich dodatków użyć, aby sprawić, by dana sesja była niepowtarzalna i pełna uroku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Słodkie dzieciństwo - czasy zupełnej beztroski wydają się świetnym tematem. Warto napisać coś o swoim dzieciństwie - opowiedzieć jakąś zabawną historię, podać ciekawe fakty z tego okresu, wspomnieć o tym, co było najlepsze i za czym tęsknimy najbardziej.

 

7. Ulubieńcy - niekoniecznie 'miesiąca'. Wypisz ulubieńców z różnych kategorii. Przedstaw swoje ulubione cytaty, książki, filmy, seriale, strony internetowe, blogi, kanały na youtube, piosenki, stylizacje, fryzury, sposoby na spędzenie czasu wolnego itp. Może złap też temat od innej strony i napisz o tym, co wyjątkowo Cię denerwuje i jest Twoim wrogiem (mogą to być rzeczy, określone sytuacje itp.)

 

8. Sposoby na... - pyszne śniadanie, zdanie egzaminu, dobre prowadzenie bloga, poprawę humoru, ciekawe spędzenie czasu, udane spotkanie z przyjaciółmi itp., itd. Tego można wymieniać w nieskończoność. Jeśli znasz się na czymś lub po prostu masz własne sprawdzone sposoby na coś to koniecznie podziel się tym z innymi!

 

9. TAG: ... - wykorzystaj jakiś tag i odpowiedz na pytania np.: Common White Girl Tag", "Wolałbyś/wolałabyś...", "DDOB TAG" itp.Warto skorzystać z popularnych tagów, dzięki którym Twoi czytelnicy dowiedzą się o Tobie więcej. Tagi to ciekawy sposób na urozmaicenie bloga, zatem warto skorzystać z tego pomysłu, a jeżeli żaden z nich nie wydaje się dla Ciebie wystarczająco interesujący - wykaż się kreatywnością i ułóż własny :)

 

10. Moim okiem o... - egoizmie, bezradności, kłamstwie, motywacji, przyjaźni, miłości, pomaganiu itp. Porusz interesujący temat, z którym być może ostatnio miałeś/miałaś bliższy kontakt. Podziel się swoim zdaniem, przekaż innym własne racje i opinie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że ta krótka lista okaże się dla wielu pomocna. Nie chciałam rozbijać nic na pojedyncze jednostki, ponieważ głównym zadaniem tego wpisu jest dalsze pobudzenie kreatywności. 

Wypadałoby również dopisać do niej:

11. Lista pomysłów na nowy wpis - zainspiruj samego siebie, wypisz pomysły, a później samemu z nich korzystaj (tak jak to było w moim przypadku).

 

 

 

 

YUDEMERE BLOG

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko

Oliwia-Głuszko

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda