Poczuj magię świąt
23.12.2015

Poczuj magię świąt

 

 

 

 

Miesiąc jak każdy inny, dni mijające jak wszystkie poprzednie. W wirze ciągłego zapracowania, wypełniania rutynowych obowiązków kalendarz wskazuje tylko puste liczby pozbawione głębszych znaczeń. Niedługo po tym orientujemy się jednak, że coś się zbliża - przerwa. Nieważne jaka. Istotne jest, że w końcu nadejdzie trochę dni wolnego. Zatracamy poczucie wartościowania pewnych rzeczy, ustalając odmienne priorytety odbiegające od głównych myśli. Po jakimś czasie zdajesz sobie sprawę, że to przerwa, ale świąteczna, a to już jakaś bogatsza informacja, lecz niewiele zmieniająca. Świętem można nazwać ogólnie - dzień wolny od pracy, coś co zdarza się czasami, czyli zdarzenie nadzwyczajne.

 

 

 

 

 

 

 

Gdy czas wypełniania obowiązków szkolnych zaczyna zwalniać, dostrzegasz otaczające Cię zmiany. Wszędzie pojawiły się jakieś kolorowe światełka, ulice są ozdobione, wokół przeplatają się motywy choinek, prezentów, gwiazd. Telewizja i radio znów wykorzystują te same sezonowe piosenki, co rok temu. Słyszysz je każdej zimy, o tej samej porze, ale mimo wszystko brzmią jakoś inaczej, jak piosenki, które nigdy się nie znudzą. Rodzice każą Ci sprzątać - to ewidentny dowód na to, że coś się dzieje.

 

 

 

 

 

 

 

Dopiero wtedy zauważasz, że to święta Bożego Narodzenia, które na przestrzeni lat coraz bardziej się zmieniają. Wielu zapomina o prawdziwej idei tych świąt. Materializujemy je, a wszystko wokół przybiera tylko marketingową postać. 

 
Nie tak powinno być. 
 
Święta wymagają od nas wewnętrznych, stałych zmian, pomagają nam jeszcze bardziej rozbudzić do nich chęć, ale nie po to, by znów w Nowym Roku wszystko to ugasić. Pomaganie, zrozumienie, wybaczanie, miłość, przyjaźń - święta pozwalają nam je na nowo odkryć i zachęcić do tego, aby każdego dnia te wartości kierowały naszym życiem, czynami.
 
Za oknami nie widzimy śniegu, ale to jest nieważne. Wszystko, co najważniejsze związane ze świętami nie dzieje się na zewnątrz, lecz w środku - w naszym sercu i umyśle, a tam nic nie jest niemożliwe i jeśli to nam pomoże, sami możemy stworzyć śnieg.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zatem najwyższy czas na to, aby POCZUĆ MAGIĘ ŚWIĄT!
 
 
ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI
Gruntowne porządki kiedyś musiały nadejść. Warto pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i przy okazji oddać nieużywane przedmioty komuś, kto bardziej by ich potrzebował. Porządki w szafie są również istotne, nie zapominaj, że ubrania, których nie zamierzasz już nosić możesz wrzucić do specjalnych pojemników z odzieżą używaną.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DEKORUJ, TWÓRZ
Świąteczne akcenty, dekoracje cieszą oko. Warto urządzić nasz pokój i inne pomieszczenia w wyjątkowy sposób, wykorzystując do tego niecodzienne świąteczne dekoracje - kupione lub zrobione samemu. Na wielu stronach można znaleźć szereg niesamowitych inspiracji, które pomogą nam stworzyć w naszym domu niepowtarzalną atmosferę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PIOSENKI ŚWIĄTECZNE
Nie ma nic bardziej wyjątkowego od słuchania piosenek z naszej świątecznej playlisty. One najbardziej pozwalają nam odczuć zbliżające się święta.
 
 
 
 
 
 
 
 
PIECZ, GOTUJ
Pyszne ciasteczka świątecznie prezentują się cudownie i smakują jeszcze lepiej. Dodatkowo pieczenie, gotowanie sprawia ogrom radości i jest świetną formą spędzenia czasu z rodziną czy z przyjaciółmi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CZYTAJ KSIĄŻKI
Warto sięgnąć po jakąś ciekawą propozycję książkową, której tematyka zahacza o święta. Czytanie takich książek pozwala bardziej zrozumieć wyjątkowość tego czasu.
 
 
 
 
 
 
 
 
FILMY ŚWIĄTECZNE
"Kevin sam w domu" wielu z nas się przejadł, lecz na rynku jest ogrom innych ciekawych tytułów filmowych, które są naprawdę warte obejrzenia. Fabuły niektórych filmów potrafią złapać za serce i ukazać prawdziwego Ducha Świąt.
 
 
 
 
 
 
 
 
OBDARUJ INNYCH
Pomyśl komu w czasie świąt chciałbyś sprawić przyjemność, obdarowując go prezentem. Podejdź również do sprawy kreatywnie i stwórz wyjątkowy upominek, który wywoła więcej radości niż niejedna gotowa i kupiona rzecz.
 
 
 
 
 
 
 
 

POMAGAJ
Nie możemy zapominać o tym, że są ludzie, zwierzęta, którzy nie mają tyle szczęścia co my, a zima jest porą roku, podczas której najbardziej powinniśmy pomóc innym. Wystarczy wzięcie udziału w jakiejś świątecznej akcji - zbiórce pieniędzy, jedzenia, przedmiotów trafiających na dany cel. To często jest niewielki gest, który jednak naprawdę potrafi pomóc.
Pamiętajmy jednak - dobrymi ludźmi powinniśmy być zawsze, a nie tylko do święta.
 
 
 
 
 
 
 
 
WYBACZAJ
Pora zakończyć spory i w czasie świąt puścić w niepamięć pewne sytuacje w naszym życiu. Święta są dobrym momentem na to, aby ruszyć do przodu i przestać czerpać urazę do zdarzeń z przeszłości. Życie biegnie dalej, więc nie warto się zatrzymywać.
 
 
 
 
 
 
 
 
KOSZULKA 1 <KLIK> KOSZULKA 2 <KLIK> BLUZA <KLIK>
 
Przypuszczam, że kolejny post pojawi się tuż po świętach, więc życzę Wam radosnych świąt, pełnych spokoju, szczęścia, spędzonych w gronie najbliższych osób. Życzę Wam, aby te święta były niezapomniane, wyjątkowe - mimo, że takie same jak co roku to jednak inne, obfitujące w magię. Pozwólmy działać Duchowi Świąt, dokonując jakichś niewielkich przemian w naszym wnętrzu, które pozwolą nam docenić piękno życia. Życzę Wam, abyście spędzili cudowne chwile i nie zapominali o prawdziwej idei świąt.
 
Wesołych Świąt! :)
 
 
 
 
 
 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda