5 POWODÓW DLACZEGO UWIELBIAM ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
06.12.2015

5 POWODÓW DLACZEGO UWIELBIAM ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

 

1. ATMOSFERA
Błagam Was... kto nie lubi świątecznej atmosfery? Nawet zagorzali ateiści podświadomie lubią spotykać się z rodziną tego dnia czy wdychać bożonarodzeniowy zapach pomarańczy i goździków z małym uśmieszkiem na twarzy. Nie dziwię się. Każdy z nas lubi właśnie w ciągu tych specjalnych dni ciągle się uśmiechać i pokazywać najbliższym osobom to jak dużo dla nas znaczą. Nie tylko poprzez słowa, ale również przez gesty i czyny, które to właśnie każdy z nas zapamięta na dłużej!

 

 

No dalej kliknij play. 
 
 
 
 
2. MUZYKA
Kto nigdy nie nucił "Let it snow" czy chociaż raz nie pomyślał o ukochanej osobie podczas słuchania "All I want for christmas is you"? Świąteczna muzyka znajduje się na zdecydowanym szczycie jeśli chodzi o mój gust muzyczny. Szczerze mówiąc to już w lipcu po kryjomu włączałam znane hity Wham! i Mariah Carey tylko po to, żeby chociaż na chwilkę poczuć tę świąteczną atmosferę, a słuchanie takiej typowej muzyki jest moim zdaniem na to najlepszym sposobem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. JEEEDZENIE!
Żarełko! Co prawda nigdy nie stosuję się do zasady dwunastu potraw, ale jestem wielką fanką makiełków i jem je tylko w Wigilię przez co ich smak kojarzy mi się właśnie z tym świętem. Założę się, że nie tylko ja mam taką potrawę, która kojarzy mi się ze świętami. Po za makiełkami, pewnie duża część z was tak ja uwielbia pierniki czy ciasteczka zdobione lukrem. #Yummy
 
 

 

 

 

4. RODZINA
Spędzenie czasu z rodziną to tak naprawdę jeden z najważniejszych powodów jego obchodzenia. Niestety na co dzień nie każdy ma czas by odwiedzać siebie nawzajem i spędzać razem czas, dlatego tak ważne dla rodziny są Święta Bożego Narodzenia. Przynajmniej tego jednego wieczoru każdy może się spotkać, podzielić się opłatkiem i spędzić chociaż kilka chwil razem przy jednym stole.
 
5. PREZENTY
I nie chodzi mi już tutaj o prezenty materialne, które mają spełniać nasze zapotrzebowania na nowego ajfona czy cokolwiek. Bardziej prezenty jako gesty, które mogą i powinny być skromne, ale mające znaczenie. Ja np, niekoniecznie chciałabym dostać coś materialnego, nie pogardziłabym natomiast czymś co na pewno zapamiętałabym do końca życia i wspominałabym "wow, to było naprawdę oryginalne!"
 
 
 
 

 

 

A wy co lubicie w świętach? Macie jakieś ulubione potrawy świąteczne? Piszcie w komentarzach!

 

 

 

 

eniia-blog.blogspot.com

  • udostępnij
2 komentarzy

Nvth
0

yes

odpowiedz

buszsandra
0

Jejku! Tez uwielbiam makiełki ❤️
Sandra-busz.blogspot.com

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

buszsandra
0

Jejku! Tez uwielbiam makiełki ❤️
Sandra-busz.blogspot.com

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda