THANKSGIVING
27.11.2015

THANKSGIVING

 

 

 

 

Hej,

 

 

 

 

 

 

Dziś chciałabym Wam trochę opowiedzieć o Święcie Dziękczynienia (Thanksgiving), które jest jednym z moich ulubionych zaraz po Bożym Narodzeniu. Kto obchodzi to święto? Dlaczego je obchodzimy? Jakie ma znaczenie?


Święto Dziękczynienia głównie obchodzi się w Kanadzie i w USA. W USA przypada ono w ostatni czwartek listopada. Nie jest to święto religijne, dlatego obchodzi je każdy. Pewnie wielu z Wam to święto, może kojarzyć się z Amerykańskimi filmami, gdzie ludzie obżerają się indykiem i w ten samą noc lecą na największą noc wyprzedaży BLACK FRIDAY!

 

 

 

 

 

 

Jakie znaczenie ma to święto i dlaczego je obchodzimy? Jest to bardzo ważny dzień, w którym spotykają się wszyscy członkowie rodziny. Na dzień przed lotniska są prawie tak wypchane jak na święta Bożego Narodzenia. Ludzie spotykają się przy stole by podziękować sobie za wspaniały rok,  za to że siebie mają, za zdrowie, pracę i wszystko co ich cieszy. Podsumowując w tym dniu dziękujemy za wszystko co mamy. Dlatego, też uważam, że to święto powinno się obchodzić na całym świecie, ponieważ każdy powinien być wdzięczny za to co ma. 

 
Po uroczystej kolacji i wspólnych rozmowach, zaczyna się szał zakupowy. Ten oto dzień oficjalnie rozpoczyna SZALEŃSTWO ŚWIĄTECZNE. W wieczornych godzinach wszystkie sklepy zaczynają wielkie promocje i są one otwarte całą noc. Jest to tak zwany czarny piątek. Kolejki do sklepów są ogromne, a ludzie nie ma, że zabijają się o rzeczy. 
 
Na koniec chce, żebyście w ten dzień właśnie pomyśleli za co tak na prawdę jesteście wdzięczni i podziękowali Waszym bliskim za to, że są! 
 
 
 
 
 
 
/ dress - shein / coat - shein/ purse - choies/ shoes - H&M/

Pozdrawiam,
Sara
 
 
 
 
 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

skucinskaemi
0

ładnie

zapraszam do mnie:http://eskucinska.tumblr.com

odpowiedz

baorimcye
0

To naprawdę piękne święto:)

odpowiedz

skucinskaemi
0

ładnie

zapraszam do mnie:http://eskucinska.tumblr.com

odpowiedz

baorimcye
0

To naprawdę piękne święto:)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda