HOMO VIATOR.
19.10.2015

HOMO VIATOR. "IDEALNY ŚWIAT JEST PODRÓŻĄ, NIE MIEJSCEM"

 

 

 

Bilet zakupiony, lecz teraz nie szukaj miejsca, w którym możesz wygodnie usiąść, ponieważ nie na tym polega wędrówka.Podróż będzie długa, lecz nie zauważysz nawet momentu, w którym dobiegnie ona końca. Będziesz musiał podejmować wiele decyzji, ponieważ droga nie zawsze będzie stworzona z pojedynczego szlaku, a jednak z wielu rozwidleń. Jedne mogą prowadzić do tych lepszych zakątków świata, a inne wręcz przeciwnie. Nie znasz szlaku, po którym powinieneś iść, wszystko jest dla Ciebie nowe. Nie jesteś pewny również co do tego, czy udało Ci się spakować najpotrzebniejsze rzeczy. W sumie nie było na to czasu, aby dobrze się przygotować. Nie zauważyłeś nawet tego, że podróż właśnie się rozpoczęła. 

 

 

 

 

Nie wiesz dokąd zmierzasz, nie wiesz czy to aby dobry kierunek. Niewiedza przytłacza, ale mimo wszystko chcesz spróbować i odkrywać nieznane. "Czy, aby na pewno jesteś na to gotowy?" to pytanie nie zostało niestety wcześniej zadane, a Twoja odpowiedź i tak niewiele mogłaby zmienić. Niezależnie od wszystkiego, musisz wyruszyć w podróż.Podróż, która nie stroni od stawiania nas przed ciągłymi wyborami, w której zawracanie jest niemożliwe, a sama podróż nie polega na znalezieniu dobrego miejsca, w którym możesz pozostać, a na stałym odkrywaniu. 

 
 
 
 
 
 
Początkowo wszystko odbywa się spokojnie. Lęk ustępuje miejsca ekscytacji, a niepewność przeobraża się w chęć odkrywania, jak i zarówno poszukiwania. Wokół widzisz wielu ludzi, niemalże każdy z nich ustanawia sobie konkretny cel tej podróży. Niestety na próżno, ponieważ cele są tylko czymś co będzie się stopniowo osiągać, ale żaden z nich nie pozwoli nam się zatrzymać na stałe. Nikt z podróżników nie wie więcej o przygodzie, która właśnie się rozpoczyna. Umilając sobie podróż, starasz się poznać innych, których spotykasz na swojej drodze. Udaje Ci się nawiązać kontakt z osobami, z którymi chciałbyś wspólnie odkrywać ten świat. Poznajecie się, wyruszacie we wspólną podróż, przyjaźnicie się, dzielicie ze sobą wszelkie troski, obawy, ale i radości, które pozwalają Wam pozytywnie spoglądać na dalszą drogę. Powoli zbliża się pierwszy punkt, do którego doprowadziła obrana przez Was ścieżka. Z pewnością będzie ich jeszcze niezliczenie wiele. Owe miejsce wydaje się piękne, lecz nie możesz mu do końca zaufać. Czujesz się tam dobrze, chciałbyś się zatrzymać w nim na dłużej, ale podróż wciąż trwa i jesteś jeszcze bardziej ciekaw kolejnych dróg. Nie wszystkie jednak są na tyle radosne. Każda budzi w nas inne emocje i odczucia. Wraz z kolejnymi wynosisz dosyć spory bagaż doświadczeń. Nie zawsze podejmujesz dobre decyzje odnośnie tego, którą ścieżką iść. Droga okazuje się często wyboista i odkrywasz coś, czego wolałbyś nie zaznać. Wybierając drogę pełną nieszczęśliwych zdarzeń, wracasz wspomnieniami do miejsc, które warto było zobaczyć, lecz wiesz, że już nigdy nie uda Ci się do nich wrócić, ponieważ podróż trwa nadal. Nie ma chwili na to, aby się zatrzymać. Ciągle pędzisz, odkrywasz i wciąż ruszasz dalej, wybierając kolejne drogi i kierując się różnymi drogowskazami najbliższymi Twoim wartościom.
 
 
 
 
 
Życie jest ciągłą podróżą, która stale wymaga od nas pewnych poświęceń. Jest ona obfita w przygody, lecz nie zawsze droga wydaje się być łatwą do pokonania.  Wędrówka ta nie tylko wiąże się z życiem, które przeżywamy, ale również z podróżą w głąb samego siebie, poznawania własnych słabości i zdobywaniu prawdziwej tożsamości emocji i uczuć jako człowiek. 
Świat nie został skonstruowany po to, aby odnaleźć jedno dobre miejsce, zatrzymać się w nim i spędzić tam resztę życia. Świat wymaga ciągłych odkryć, poznawania tego, co jeszcze nieznane, zdobywania nowych doświadczeń i zmagania się z trudnościami, bo tylko tak możemy naprawdę zobaczyć jak to jest - żyć. 
Życie bez podróży jest martwe, dopiero życiowa podróż stanowi nierozerwalny związek, który dopiero jest w stanie nam pokazać czym jest tak naprawdę życie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mam Wam również do przekazania parę informacji. Pierwsza jest taka, że blog mimo obecnej rzadszej aktywności nadal się rozwija i również 'podróżuje' w coraz to lepsze strony. Ostatnio blog przeszedł pełną metamorfozę z pomocą niesamowicie uzdolnionej Patrycji z bloga PIANKA OF STYLE (jeszcze raz dziękuję ). Mam nadzieję, że wygląd przypadł Wam do gustu tak bardzo jak mnie! :) Jestem, więc ciekawa Waszych opinii odnośnie tego.
 
Kolejna kwestia również tyczy się przyszłej (dla mnie niezwykle istotnej) zmiany na blogu, którą niebawem z pewnością zauważycie, ale jak na razie nie będę zdradzać szczegółów.
 
A ostatnia sprawa jest taka, że na facebook'u niedawno powstała grupa czytelników mojego bloga Yudemerenators, do której dołączenia serdecznie Was zapraszam :) Nawet nie wiecie, jak bardzo motywujecie mnie do dalszej pracy. Niezwykle się cieszę, że Was mam i dziękuję za to, że wspólnie pomagacie w dalszym tworzeniu bloga 
 
Zachęcam również do klikania w linki umieszczone pod zdjęciami. Chętnie się odwdzięczę i z góry dziękuję za pomoc :) 
 
Wracając do głównego tematu wpisu - jak Wy widzicie istotę życiowej podróży?
 
 
 
 
 
 
 
 
  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda