9 romantycznych książek, które warto przeczytać
05.04.2018

9 romantycznych książek, które warto przeczytać

Obecnie czyta się coraz mniej. Więcej czasu przeznacza się na siedzenie w internecie, oglądanie seriali na Netflixie i filmów w TV. Warto jednak zagłębić się nieco w literaturę, bo nic nie zastąpi książki! Czasem zamiast usiąść przed telewizorem, rozsiądźcie się wygodnie w fotelu i zacznijcie… czytać.

 

Jeśli lubicie powieści romantyczne, to na pewno spodobają Wam się poniższe propozycje. To książki pobudzające wyobraźnię, niektóre są wzruszające, inne zaś aż wymuszają w nas naturalną radość i chęć zakochania się.

 

Zobaczcie, co znalazło się na liście:

 

#1 ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ, Jojo Moyes

Wesoła i nieco ekscentryczna Lou Clark dostaje pracę jako opiekunka młodego, przystojnego i bogatego Willa Taynora, który stał się przez wypadek kaleką. Chłopak nie widzi sensu w dalszym życiu. Lou zaś jest optymistką, która próbuje mu wybić z głowy czarne myśli. Czy jej się uda? Przecież między nimi rodzi się uczucie. Czy to wystarczy?

 

 

#2 LOVE, ROSIE, Cecelia Ahern

Rosie i Alex przyjaźnią się od dzieciństwa. Chłopak jednak przenosi się na inny kontynent. Czy ich przyjaźń przetrwa tak daleką rozłąkę? A może zrodzi się między nimi coś więcej? Jesteście ciekawi, jak potoczy się ich życie. Albo jakby się potoczyło, gdyby Alex wcale nie wyjechał?

 

 

#3 DZIEWIĘĆ KOBIET, JEDNA SUKIENKA, Jane L. Rosen

Mała czarna to sukienka, która jest jednocześnie kobieca, elegancka i ponadczasowa. W książce staje się również nieco magiczna i spajająca wiele historii różnych ludzi. Potrafi zmienić ich losy – na dobre! Powieść jest lekka i podnosząca na duchu.

 

 

#4 SPRÓBUJMY JESZCZE RAZ, Abbi Glines

Historia dwojga młodych ludzi, których miłość zostaje wystawiana na wiele prób. Rush skrywa pewne tajemnice, które mogą zniszczyć jego dobre relacje z Blaire. Dziewczyna któregoś dnia otrzymuje wiadomość, po której jej życie zostanie wywrócone do góry nogami…

 

 

#5 ELEONORA I PARK, Rainbow Rowell

Eleonora i Park to dwoje przesympatycznych i nietypowych nastolatków, którzy, zdaje się, znają życie na wylot. Wiedzą, że pierwsza miłość zwykle się nie udaje. Mimo to próbują. Czy im się uda?

 

 

#6 CZERWIEŃ RUBINU, Kerstin Gier

To nie tylko powieść romantyczna, a fantasy. Gwen potrafi podróżować w czasie. Któregoś dnia przenosi się 100 lat wstecz. Dowiaduje się, że nie ona jedyna posiada dar. Poznaje przystojnego Gideona, w którym szybko się zakochuje. Czy ciągłe podróże w czasie przeszkodzą jej w miłości?

 

 

#7 HOPELESS, Colleen Hoover

Sky jest jednocześnie zafascynowana Deanem i zniechęcona do niego. Ma go za kogoś innego, niż jest. Kiedy poznaje jego prawdziwą osobowość, zmienia do niego nastawienie. A w międzyczasie rodzi się między nimi uczucie…

 

 

#8 JAK POWIETRZE, Agata Czykierda-Grabowska

Oliwia ma wszystko, o czym mogła zamarzyć. Także chłopaka. Jednak zakochuje się w Dominiku, którego poznaje przypadkiem. Chłopak opiekuje się młodszym rodzeństwem, mieszka z nim w kamienicy w warszawskiej Pradze. Nie ma na nic czasu, w odróżnieniu od Oliwii. A jednak znajduje go dla niej, by się w niej zakochać. Jednak czy ich miłość przetrwa jego ból z przeszłości?

 

 

#9 TYSIĄC POCAŁUNKÓW, Tillie Cole

Niezwykła romantyczna opowieść, która chwyci za serce każdego. Rune i Poppy byli w sobie zakochani. Chłopak musiał wyjechać, a dziewczyna obiecała mu, że będzie na niego czekać. Nie spełniła tego. Ale nie złamała serca Rune jednokrotnie. Jednak los potrafi płatać figle…

 

A Wy jakie polecacie jeszcze romantyczne książki, które warto przeczytać? ;)

  • udostępnij
1 komentarzy

aneta_p
0

nr 7 jest na mojej liście od przeczytania :D

odpowiedz

aneta_p
0

nr 7 jest na mojej liście od przeczytania :D

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda