8 błędów, które sprawiają, że możesz być nielubiany w internecie
18.01.2018

8 błędów, które sprawiają, że możesz być nielubiany w internecie

Większość z nas korzysta z serwisów takich jak Instagram, Facebook czy Twitter kilka razy dziennie. Mimo, że stało się to drugą naturą człowieka, czasami możemy zapominać lub nie zdawać sobie nawet sprawy z nakazów i zakazów w mediach społecznościowych. Możesz, na przykład, zapomnieć o odpisaniu, kiedy ktoś zostawi ci wiadomość. Albo od czasu do czasu wpadasz w gorącą debatę (w której PISZESZ WSZYSTKO CAPS LOCKIEM). Podczas gdy te nawyki mogą wydawać się niegrzeczne dla niektórych ludzi, jesteś tylko człowiekiem.

Ważne jest jednak, aby zrobić krok wstecz i zastanowić się nad sposobem, w jaki działasz online, tak jak w prawdziwym życiu. Etykieta mediów społecznościowych może pomóc Ci czuć się bardziej komfortowo w interakcjach i relacjach.

A przestrzeganie kilku zasad może pomóc także innym czuć się bardziej komfortowo. Internet przepełniony jest różnymi kulturami i obyczajami. Wytyczne, które rozwinęły się przez lata, pozwalają na płynne interakcje między ludźmi z różnych środowisk.

 Oto kilka typowych błędów, które są najczęściej powtarzane w mediach społecznościowych.

 

Tagowanie znajomych bez pytania

Oznaczanie znajomych na zdjęciach grupowych może wydawać się nieszkodliwe, ale ważne jest, aby najpierw uzyskać ich pozwolenie. Jeśli im nie podoba się to zdjęcie, możesz nadwyrężyć waszą znajomość. Upewnij się, że uzyskasz zgodę wszystkich przed przesłaniem i oznaczeniem zdjęć.

 

Zbyt częste postowanie

Jeśli masz dużo fajnych pomysłów lub milion wspaniałych zdjęć, możesz pokusić się o ich publikację w krótkich odstępach czasu. Jednak daj swoim followersom czas na oddech. Inaczej szybko przestaną Cię obserwować. Mądrze jest ograniczać swoje posty do około jednego dziennie.

 

 

Oświadczenie, że czyścisz swoją listę znajomych

Wszyscy widzieliśmy kiedyś wpis, który brzmiał mniej więcej tak: "Jeśli możesz to przeczytać, pozostawiłem Cię na mojej liście znajomych” albo „Usuwam znajomych. Skomentuj jeśli chcesz zostać na mojej liście”. moją listę znajomych". Nie ma potrzeby o tym informować i nikogo obrażać. Takie zachowanie jest po prostu niegrzeczne.

 

 

Nadużywanie hashtagów

Dobry hashtag może być zabawny. I oczywiście może się przydać, łącząc cię z innymi ludźmi. Ale ich nadmierne używanie jest wielkim błędem, który popełnia wielu ludzi. Jeśli spamujesz swój post ze zbyt wieloma hashtagami, obniżasz wartość swojego konta. O wiele lepiej jest używać ich ze smakiem i selektywnością, aby nie przytłoczyć followersów.

 

 

 

Nacisk na innych

Jeśli chodzi o twoją przyszłą karierę, media społecznościowe mogą odegrać ważną rolę w łączeniu Cię z ludźmi, z którymi chciałbyś pracować lub po prostu się znać. Ale ważne jest, aby nie robić tego siłą. Nie naciskaj na drugą osobę, ukształtuj naturalne połączenie, nawiązuj interesującą rozmowę i pozwól, by zainteresowanie Twoją osobą lub tym co robisz, rozwijało się w naturalny sposób.

 

Dzielenie się prywatą

Całkowicie w porządku jest otwieranie się online, o ile nie wymieniasz nazwisk lub nie narażasz swojej reputacji na niebezpieczeństwo. Możliwe jest powiedzenie o jednej rzeczy za dużo, zarówno pod względem rzeczy, o których mówisz, jak i tego, jak często je publikujesz.

Ludzie, którzy zbyt często publikują coś w mediach społecznościowych, mogą być irytujący, zwłaszcza jeśli regularnie publikujesz smutne lub wściekłe treści. Będzie to miało negatywny wpływ na ludzi, którzy są Twoimi znajomymi, będą Cię częściej blokować lub ignorować przyszłe posty.

Jeśli czujesz potrzebę dać upust emocjom i szukasz miejsca, w którym możesz to zrobić, o wiele zdrowiej jest zadzwonić do przyjaciela w prawdziwym życiu, aby uzyskać poradę.

 

Proszenie (lub błaganie) o like lub follow

Fajnie mieć followersów. To nie ulega wątpliwości. Ale jeśli będziesz postować z prośbą o followersów, może to przynieść odwrotny skutek. Nie powinieneś błagać znajomych lub obserwatorów, aby lajkowali, zostawiali komentarze lub retweetowali. Przez bycie sobą, interakcję z ludźmi i dzielenie się interesującymi treściami, możesz z czasem budować swoich zwolenników - bez proszenia.

 

 

Przerywanie lub popisywanie

Gdy w Twoim życiu dzieje się coś niesamowitego - możesz być na wakacjach lub osiągać super wyniki w szkole - z pewnością możesz publikować zdjęcia lub rozmawiać o swoich osiągnięciach online.

Media społecznościowe to miejsce, w którym można dzielić się migawkami z życia, ale uważaj na zbyt wiele przechwałek. Dzielenie się swoimi osiągnięciami od czasu do czasu jest wspaniałe, ale jeśli zbytnio się przechwalasz, możesz denerwować tym ludzi.

 

Zgadzacie się? A może coś byście dodali?

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda