Jak zagęścić brwi?
23.11.2017

Jak zagęścić brwi?

 

Wiele makijażystek podkreśla, że brwi to podstawa, bo określają wygląd Twojej twarzy. Ostatnio modne są te grube i gęste. Jak sprawić, by twoje brwi wyglądały jak u modelki z wybiegu?

 

Jeśli Twoje brwi nie należą do tych najbujniejszych, na pewno wiele czasu poświęcasz na malowanie ich. A to często sprawia, że wyglądają na trochę przerysowane i sztuczne. Ale jest kilka naturalnych sposobów, które pomogą Ci je zagęścić.

 

Olejek rycynowy

Olejek ten zawiera wszystkie niezbędne witaminy potrzebne do stymulacji wzrostu włosa. Pobudza on mieszki włosowe i zagęszcza je.

Nałóż na brwi kilka kropel tego olejku i wmasowuj go przez kilka minut palcami. Pozostaw na pół godziny, a następnie zmyj płynem do demakijażu. Umyj całą twarz delikatnym mydłem i letnią wodą. Powtarzaj ten proces kilka razy w tygodniu.

Przed wykonaniem zabiegu wykonaj test na skórze, aby zapobiec ewentualnym podrażnieniom i wysypce.

 

 

Olejek z witaminą E

Witamina E wzmocni mieszki włosowe, a tokotrienole zawarte w tym olejku zmniejszają stres, który może być przyczyną zahamowania wzrostu włosów.

Taki olejek należy wmasować w brwi i pozostawić na noc. Spłucz go nad ranem.

 

Olejek migdałowy

Ten olejek bogaty jest w wiele witamin (m. in. E i A), które odżywią brwi i pobudzą mieszki do wzrostu. Jego właściwości mogą też pozytywnie wpłynąć na skórę wokół brwi, co zapobiegnie ich wypadaniu.

Wmasuj olejek w okolice brwi i pozostaw na noc. Rano spłucz go. Czynność powtarzaj codziennie, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Uwaga: jeśli jesteś uczulona na migdały, nie używaj tego sposobu. Może on spowodować podrażnienie, swędzenie skóry czy obrzęki.

 

 

Olejek aloesowy

Aloenina zawarta w olejku aloesowym wzmacnia włosy i stymuluje ich wzrost. Możesz kupić gotowy olejek lub też wykorzystać miąższ z aloesu.

Masuj brwi miąższem, aż się wchłonie (lub około 5 min jeśli wybrałaś olejek). Zostaw na brwiach przez pół godziny i po tym czasie zmyj. Powtarzaj kilka razy w ciągu tygodnia.

 

Olej kokosowy

Ten olej sprawi, że Twoje brwi będą wydawały się grubsze. Kwas laurynowy w nim zawarty leczy ewentualne infekcje mieszków włosowych i stymuluje ich porost.

Nałóż olej na wacik, posmaruj nim brwi i pozostaw na noc. Po przebudzeniu spłucz go letnią wodą. Jeśli będziesz stosować go regularnie przez kilka tygodni, zobaczysz efekty.

  • udostępnij
1 komentarzy

oliveeyes90
1

muszę wypróbować..bo niestety nadal widać, że jako nastolatka mocno kombinowałam z ich kształtem i teraz nie wyglądają tak jakbym chciała :|

odpowiedz

oliveeyes90
1

muszę wypróbować..bo niestety nadal widać, że jako nastolatka mocno kombinowałam z ich kształtem i teraz nie wyglądają tak jakbym chciała :|

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda