6 porad jak dobrze wychodzić na SELFIE!
04.09.2015

6 porad jak dobrze wychodzić na SELFIE!

 

 

 

Każdy z nas ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście(czasami i kilka tysięcy) selfies czyli tak zwanych fotek z rąsi. Niestety w większości przypadków nie wszystkie wychodzą zadowalająco. Mam tutaj dla was 6 porad jak dobrze wyjść na selfie. Po przeczytaniu tego poradnika nie pozostaje nic innego jak zrobić kilka(tysięcy) ładnych selfies.

 

 

 

 1. Eksperymentuj z makijażem!

Opcja dla dziewczyn. Z doświadczenia wiem, że gdy w rzeczywistości mam naprawdę przesadzony makijaż to na selfie wygląda to co najmniej jak #nomakeupday. No dobrze -bez przesady- ale jest podobnie. Wniosek? Makijaż do selfie może być aż przesadny.

 

 

2. Nie rób zdjęć pod słońce!

Artystyczne fotki pod słońce wyglądają świetnie, ale jeśli chodzi o selfie... nie tędy droga. Najlepiej jeśli światło będzie rzucane bezpośrednio na twoją twarz. Dlatego moi drodzy, najlepszą porą na zrobienie selfie jest ranek lub wczesne południe. Odradzam robienia sobie selfie późnym wieczorem. Z doświadczenia wiem, że tym ładniejsze fotki im bliżej podejdę do okna.

 

 

3. Unikaj dziwnych min.

Jeśli masz dobry humor - czemu nie: rób dziubki, wytknij język, ale jeśli zależy ci na klasycznym selfie po prostu się uśmiechnij. Każdy wygląda ładnie, gdy się uśmiecha. Nie "przytrzymuj" jednak tego samego uśmiechu na milion selfie, bo to nie będzie wyglądać naturalnie. Najlepiej uśmiechnij się sekundkę przed zrobieniem selfie i wtedy masz pewność, że selfie wyjdzie w 100% naturalnie.

 

 

4. Nie rób zdjęć od dołu.

Nikt nie wychodzi zbyt pięknie na zdjęciach robionych z dołu. Nawet Angelina Jolie. Dlatego przy robieniu selfie pamiętaj żeby aparat unieść nieznacznie do góry. Wtedy twarz będzie wydawać się smuklejsza, a ty unikniesz efektu drugiego podbródka! Tylko nie przesadzaj, chyba nikt nie chce wyglądać jak egghead.

 

 

5. Odkryj swój lepszy profil.

Porób kilka zdjęć i stwierdź z którego profilu wyglądasz korzystniej. Na selfie możesz nieznacznie skierować głowę w tę stronę i voila - udane selfie gotowe!

 

 

 
 
6. Nie zapominajmy o filtrach!

Jeśli selfie Ci się udało, ale jest kilka rzeczy na twarzy, które najlepiej byłoby ukryć - nie usuwaj! Nie zapominajmy o filtrach, które można spotkać teraz w każdej apce. To właśnie dzięki nim można uwydatnić kolorystycznie to co chcemy pokazać, a usunąć to co niekoniecznie.

To koniec poradnika, ale nie zapominajcie, że możecie znaleźć mnie na instagramie, gdzie znajdziecie pełno moich selfie: @justinedith, snapie: edziulka oraz fanpage, do którego link macie w prawej kolumnie!

 

http://eniia-blog.blogspot.com/

 

  • udostępnij
3 komentarzy

olkawatala
2

Przydatne rady... :)

odpowiedz

nataliabala96
1

Super rady!

odpowiedz

Oliwia-Głuszko

Oliwia-Głuszko

nataliabala96
1

Super rady!

odpowiedz

olkawatala
2

Przydatne rady... :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda