7 produktów, które sprawiają, że jesteśmy głodni!
29.06.2017

7 produktów, które sprawiają, że jesteśmy głodni!

 

 

Znacie to uczucie, gdy zjecie powiększony zestaw w McDonald's i po dwóch godzinach już jesteś głodny? No właśnie..Niestety kaloryczność produktów nijak się ma do sytości, nie wspominając już o właściwościach zdrowotnych. Jak się okazuje to nie tylko fastfoody sprawiają, że czujemy się tak a nie inaczej.

 

Sprawdź listę produktów, których lepiej unikać, jeśli nie chcesz chodzić cały dzień głodny!

 

 

 

#1 Ciasto

Ciasto kojarzy mi się z domem rodzinnym! Nieodłączny element weekendu - jednak niestety właśnie ta przyjemność zajmuje wysoką pozycję na liście produktów, których lepiej unikać. Słodkości takie jak ciasto są wysokokaloryczne, jednak wcale nie sprawiają, że czujemy się najedzeni. Co w rezultacie sprawia, że sięgamy po kolejną przekąskę..

 

 

#2 Jedzenie fit

Mam na myśli raczej produktu typu dietetyczne batoniki czy inne przekąski. Tego typu jedzenie charakteryzuje się niską zawartością protein, które są kluczowym składnikiem uzucia sytości. Jak się okazuje jedzenie, które na opakowaniu ma napisane "FIT" może zawierać więcej cuktu, sodu i węglowodanów niż przeciętny produkt.

 

 

#3 Pizza

Tak, niestety pizza też musiała znaleźć się na tej liście. Choć nie znam osoby, która jej nie lubi to jednak trzeba ograniczyć jej spożywanie do minimum. Wysoka kaloryczność, ale niestety szybko jesteśmy głodni i sięgamy po kolejne jedzenie. Pizza jest pełna pustych składników, które nic dobrego nie wnoszą do naszego organizmu. Dobra droga do nadmiaru kilogramów.

 

 

#4 Chińskie jedzenie

Przyznam, że jestem zaskoczona, ale faktycznie tak jest! Często, gdy jem tego typu jedzenie szybko mam uczucie głodu. Teraz wszystko jasne! Tego typu produkty, zawierają glutaminian sodu, który jest dodatkiem do żywności stosowanym w celu poprawy smaku, zwiększający przy tym apetyt.

 

 

#5 Jogurt smakowy

Jak wiadomo jogurt jest źródłem wapnia, które z kolei wzmacnia nasze kości i wypełnia nasz żołądek dając uczucie sytości. Jednak ten opis najbardziej pasuje do jogurtu naturalnego. Smakowe są pełne cukru, syropów kukurydzianych (stosowany głównie w produktach przetworzonych) i niewiadomo czego jeszcze. To pewien sposób oszustwa, bo zjedząc jeden jogurt szybko mamy ochotę na kolejny.

 

 

#6 Napoje gazowane

Kolejne źródło słodzików, cukrów i różnych substancji chemicznych nieznanego pochodzenia. Jak myślisz dlaczego tego typu napoje są dodawane do fast foodów? Ponieważ to własnie one powodują, że tak samo szybko jesteśmy pełni jak i później głodni. Czyżby chwyt marketingowy? 

 

 

#7 Musztarda

Musztarda pobudza nasz apetyt. Dlaczego? Ponieważ jednym z jej składników jest substancja, która odpowiedzialna jest za zwiększenie przepływu soków trawiennych. Jeśli jesteś na diecie i chcesz zrzucić parę kilo to niestety musisz ją odstawić na bok.

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

paulinoowo
0

pizza, jogurty i napoje <3

odpowiedz

paulinoowo
0

pizza, jogurty i napoje <3

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda