4 kroki, które pozwolą Ci dobrze zorganizować wakacyjny wyjazd
08.06.2017

4 kroki, które pozwolą Ci dobrze zorganizować wakacyjny wyjazd

 

 

Wakacje za pasem. W naszej głowie nieustannie rodzą się nowe pomysły na to, jak wykorzystać ten najgorętszy okres w roku. Urlop zdecydowanie należy się każdemu. Być może nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wczasy na Malediwach czy w innych egzotycznych krajach, które w dużym stopniu wykraczają poza nasze możliwości, ale warto zaplanować chociaż niedaleki wyjazd, dzięki któremu będziemy mogli choć na chwilę wyjść z rutyny.

 

Fot. www.instagram.com/dulceida/

 

Coraz więcej ludzi decyduje się na organizację wakacyjnych podróży na własną rękę. Zdecydowanie może to przynieść  niemałą ulgę naszemu portfelowi. Co więcej, spoglądając na sytuacje biur podróży z lat poprzednich warto uniezależnić się i być pewnym tego, że wyjazd, który planujemy z pewnością się odbędzie. O czym jednak warto pamiętać, planując taki wyjazd?

 

 

BUDŻET

Oszacuj ile jesteś w stanie przeznaczyć na swoje wakacje. Określ dla siebie stosowny fundusz, który pozwoli ci później wybrać najkorzystniejsze oferty. Ponadto, jeśli zauważysz, że z obecnym stanem konta nie jesteś  w stanie pozwolić sobie na wiele to koniecznie ustal właściwy plan zaoszczędzenia pieniędzy na wakacje. Skup się na swoim dochodzie, podsumuj stałe wydatki oraz te dodatkowe, na których możesz starać się zaoszczędzić (ubrania, kosmetyki, wyjścia do kina, restauracji itp.). Wybierając się na wakacje, ważne jest, aby zawsze mieć jakieś dodatkowe pieniądze – tak na wszelki wypadek, gdyby nagle w grę miały wejść jeszcze jakieś dodatkowe koszty, których wcześniej nie brałaś/łeś pod uwagę.

 

Fot. www.instagram.com/Jemerced

 

NIE SKACZ NA GŁĘBOKĄ WODĘ

Jeśli pierwszy raz decydujesz się na organizację wycieczki, a przy okazji nigdy wcześniej nie udało ci się odbyć jakichś dalekich podróży, które wymagały od ciebie pewnego rodzaju obeznania i organizacji to najlepiej zacząć od zaplanowania niewielkiej wycieczki zamiast porywać się na 4 tygodniową podróż  po Gwatemali. Wiadomo, wszystko da się zrealizować, ale przy organizacji takich wypraw na własną rękę lepiej najpierw nabrać trochę doświadczenia.

 

Fot. www.instagram.com/Jemerced

 

MIEJSCE

Najpierw musimy przemyśleć kwestię tego, jakim typem turystów jesteśmy – tym spragnionym długich górskich wędrówek, zwiedzania i odkrywania tego co nieznane czy może tym, który woli cieszyć się słońcem, wylegując się przy tym cały dzień na piaszczystej plaży.

Jeśli po części ustalimy destynację naszej podróży (wakacje w Polsce tudzież zagraniczne, góry, wielkie miasto, wieś, jezioro, morze) i odpowiednią dla nas formę turystyki to jesteśmy w stanie zacząć szukać konkretnego miejsca. Wtedy to możemy oprzeć się na własnych pragnieniach – gdzie chcielibyśmy najbardziej pojechać lub też zapytać o pomoc znajomych tudzież poszperać trochę w internecie i znaleźć idealne dla nas miejsce.

  • W czasie wybierania odpowiedniego miejsca naszej podróży, ważne, aby mieć na uwadze dogodną dla nas lokalizację, udogodnienia, które stanowią dla nas fundament udanego wyjazdu np.:  sklep spożywczy w pobliżu, dostęp do środków komunikacji publicznej.

 

Fot. www.instagram.com/jannid/

 

PLANOWANIE

Skoro wiemy już, gdzie dokładnie chcemy się wybrać to warto trochę poczytać i dowiedzieć się, co warto zwiedzić, zobaczyć, jakie atrakcje oferuje nam dana miejscowość. W tym celu lepiej jak najwcześniej zorientować się w lokalizacji interesujących nas obiektów, kupić bilety, zarezerwować miejsca, jeśli będzie taka możliwość (aby też później móc oszczędzić sobie całodniowego stania w kolejce po bilet na ostatnią chwilę). Jeśli na wakacje wybieramy się np. pociągiem, a na miejscu będziemy również korzystać ze środków transportu zbiorowego to lepiej wcześniej sprawdzić, gdzie znajduje się np. najbliższy przystanek autobusowy, zapoznać się z obowiązującym rozkładem i korzystając z mapy, wiedzieć jak dostać się do poszczególnych miejsc.

 

Autor: Natalia Uszok (IG: Yudemere)

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda