DDOB Shop
DDOB Shop
Druga część filmu
29.11.2019

Druga część filmu "Sala samobójców" już niedługo w kinach

Film "Sala samobójców" pojawił się na ekranach kin osiem lat temu i wywołał niemałe poruszenie. Reżyser Jan Komasa postanowił nakręcić kolejną część, pod tytułem "Hejter". Jest to historia o miłości, która przeradza się w hejt.

W Sali samobójców  fabuła opierała się na historii nastoletniego chłopaka, który poznał za pośrednictwem internetu intrygującą dziewczynę. Nowa, wirtualna znajoma wciągnęła go do tytułowej sali samobójców - miejsca, z którego nie było już ucieczki. Matkę głównego bohatera zagrała wówczas Agata Kulesza. Aktorka ponownie wcieli się w jedną z głównych ról. To właśnie ona będzie spójnikiem pomiędzy pierwszą i drugą częścią filmu. 

./uploads/KatarzynAp/3ccec589b37c6b439b2b7eca451a8e27.jpg

kadr z filmu Sala samobójców

Jak stwierdził reżyser Jan Komasa, podczas kręcenia pierwszej części pojęcie hejtu jeszcze nie istniało. Z kolei niedawno zaczęło być głośno o płatnych trollach i finansowaniu hejterskich komentarzy w internecie, szczególnie przez partie polityczne. To zainspirowało twórców do nakręcenia kontynuacji Sali samobójców

Powstał scenariusz o chłopaku, który za wszelką cenę postanowił dołączyć do wielkomiejskiej elity. To dążenie zostało w filmie połączone z procederem hejtu na zlecenie. Główną rolę zagra Maciej Musiałowski. Młody aktor wcieli się w rolę studenta, który zostanie wydalony z uczelni za plagiat. Postanowi jednak zataić tę informację i dalej pobierać pomoc finansową od rodziców swojej przyjaciółki z dzieciństwa (w tych rolach: Danuta Stenka oraz Jacek Koman). Jak zwykle, także i w tym przypadku kłamstwo wyjdzie na jaw a skompromitowany chłopak zdecyduje się zemścić na wspomnianej parze filantropów. Ułatwi mu to nowa praca i dostęp do nowoczesnych narzędzi. Pojawi się także wątek kampanii wyborczej. Rolę jednego z kandydatów odegra Maciej Stuhr.

./uploads/KatarzynAp/e4966cc7fc59cb0cd9505436b901bbb9.jpg

kadr z filmu Hejter
Fot. Jarosław Sosiński/Naima Film

./uploads/KatarzynAp/f3633cce7cdcf1ae9036c46d42e81b9e.jpg

kadr z filmu Hejter
Fot. Jarosław Sosiński/Naima Film

Jan Komasa, poza Salą samobójców ma na swoim koncie takie obrazy jak Miasto 44, czy Boże Ciało.  Ten ostatni jest kandydatem do Oscara. Autorem scenariusza do Hejtera, podobnie jak w przypadku poprzedniego filmu, jest Mateusz Pacewicz.

3 komentarzy

Zmojejstronylustra
1

Ciekawe co z tego wyjdzie.

odpowiedz

kwietniowanablogspocie
0

Chętnie zobaczę.

odpowiedz

jeilliebean
0

Nie mogę się doczekać!

odpowiedz

Zmojejstronylustra
1

Ciekawe co z tego wyjdzie.

odpowiedz

kwietniowanablogspocie
0

Chętnie zobaczę.

odpowiedz

jeilliebean
0

Nie mogę się doczekać!

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda