Bolesna miesiączka - 5 sposobów na walkę z bólem
24.11.2018

Bolesna miesiączka - 5 sposobów na walkę z bólem

autor
Pewnie dla wielu z nas "te dni" są katorgą i mało co pomaga. Ja przeważnie zwijam się z bólu i nie ma mowy o jakimkolwiek ruchu. Po prostu czuję się jak zombie. Ale jak z tym walczyć? Dziś przedstawię Wam moje 5 sposobów na walkę z bólem podczas okresu.

1. Tabletka "przed"

./uploads/Janettt/aa872ab8dc5b200112df67c389b227f9.jpg

Może to dziwne, brać tabletkę zanim zacznie nas coś boleć, ale jeśli każda nasza miesiączka jest bolesna, a wiemy że okres już się zaczął to wystarczy ubiec ból i wziąć tabletkę lub nawet dwie, zanim ból się zacznie. Zanim tabletka dotrze to trochę mija, a jeśli już jest w organizmie to moim zdaniem po prostu szybciej zaatakuje ból.
W moim przypadku najlepiej działają tabletki Ibuprom Sprint Caps, najwięcej używam 2 i cały okres ból mam z głowy.
Przykładowo ostatnio zażyłam 5 tabletek No-spa w przeciągu jakichś 2 godzin, a ból wcale nie ustawał, zatem różnica jest potworna. Wolę sięgać po sprawdzone tabsy.
Ponadto jakiś czas temu czytałam w necie, że faktycznie to działa, więc mój sposób jest jak najbardziej realny. :)

2. Herbatki ziołowe

./uploads/Janettt/c3689eafe549fa5750a533573e1ad7dd.jpg

Może całkowicie nie zniwelują bólu, ale ciepła herbatka jest dobra na wszystko. :)
Wg internetów najlepiej stosować napary ziołowe, które od wieków powszechnie stosowano w łagodzeniu skurczów miesiączkowych. Warto sięgnąć po herbatkę z melisy, lawendy, rumianku, tymianku, szałwii, imbiru, krwawnika, przywrotnika, kaliny koralowej albo mięty. Wszystkie oprócz działania rozkurczowego korzystnie wpływają także na pracę żołądka, łagodząc ewentualne mdłości czy wymioty. Zaleca się pić 2-3 razy dzienne napar z rumianku już na trzy dni przed rozpoczęciem menstruacji. Oprócz pojedynczych ziół możesz też sięgnąć po mieszanki, które działają bardziej wszechstronnie i często silniej.
Ponoć bóle menstruacyjne będą mniejsze, gdy spożywane produkty będą zawierały bardzo małe ilości soli i nie będą pikantne.

3. Ciepła kąpiel

./uploads/Janettt/9cfb07a01cd4ff7bb85cc67b9f01afa4.jpg

Również nie zawsze niweluje całkowicie ból, ale z pewnością łagodzi. U mnie jest tak w przypadku prysznica, a wiadomo pod prysznicem nie będę nie wiadomo ile siedzieć, by się wygrzać. :D W każdym razie skierowany strumień wody pod prysznicem na brzuch łagodzi skurcze związane z miesiączkowaniem. :)

4. Butelka z ciepłą wodą/termofor

./uploads/Janettt/249a1b2333081c7295788c2144be9996.jpg

Gdy nie zdążę z tabletką najlepszym ratunkiem jest butelka z ciepłą wodą - nie jest konieczne kupowanie termoforów, wystarczy zwykła butelka plastikowa po wodzie/napoju. Wtedy wkładam taką zakręconą butelkę z cieplutką wodą pod ubranie i ból dość szybko mija. Często nawet kładę się na tej butelce brzuchem, ponieważ to lepiej działa na moje skurcze. Czasami już po 15 minutach czuć różnicę, a czasami trzeba i z godzinę poczekać na efekty i zmieniać wodę, ale warto czasem, bo później jest już spokój. :)

5. Sen

./uploads/Janettt/352b76a77343395e6d983038d6001b28.jpg

Gdy nic nie pomaga, najlepiej po prostu położyć się spać - dobrze by sen połączyć z punktem poprzednim. Wtedy po przebudzeniu, przynajmniej u mnie, bóle mijają. :) Najlepiej też sprawdza się u mnie spanie na brzuchu (nawet bez butelki z ciepłą wodą).
Zawsze można się przytulić brzuszkiem do partnera - mój jest zawsze gorący, więc w okres mam z nim naprawdę dobrze. ;)

A Wam pomagają takie sposoby? A może inne sprawdzone, które warto wypróbować? :)

1 komentarzy

gochadzikalocha
0

super!

odpowiedz

gochadzikalocha
0

super!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda