JAK ROBIĆ ŁADNE ZDJĘCIA? KILKA WSKAZÓWEK
14.11.2018

JAK ROBIĆ ŁADNE ZDJĘCIA? KILKA WSKAZÓWEK

autor
Cześć!

Ten wpis chciałabym poświęcić początkującym fotografom, którzy potrzebują kilku wskazówek, by robić naprawdę ładne zdjęcia. Niezależnie od tego, czy będziecie publikować je na swoim profilu na Instagramie, czy są wam potrzebne do rodzinnego albumu, konkursu szkolnego czy po prostu dla własnej przyjemności, te wskazówki na pewno pokażą wam, że fotografia wcale nie musi być trudna! Zapraszam!
NA POCZĄTKU ILOŚĆ...
Na samym początku warto skupić się na ilości, a nie na jakości. Jeśli zawsze masz przy sobie telefon komórkowy z aparatem to dobrze, ponieważ będziesz mogła w każdej sytuacji wyciągnąć go i zrobić kilka zdjęć. Jakich? Zachwycający zachód słońca, ptaki na drzewie... Możliwości jest wiele. Gdy zobaczysz coś interesującego po prostu wyjmij telefon i zrób temu zdjęcie, a najlepiej kilka, kilkanaście. W domu dokładnie je obejrzysz i sama zobaczysz jak wiele błędów popełniłaś. To da ci lekcje na przyszłość. Będziesz wiedziała pod jakim kątem, z jakiej odległości i w jakim świetle nie robić zdjęć, bo te nie wyglądają za ciekawie. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza!
SZCZEGÓŁY I TE SPRAWY...
Aby dodać zdjęciom kreatywności wykorzystaj rzeczy, które znajdują się dookoła ciebie. Możesz na przykład użyć kałuży, aby uzyskać odbicie jakiegoś obiektu, któremu aktualnie roisz zdjęcie. Możesz użyć lampek LED na łańcuchu, które będą delikatnie połyskiwać w tle. Postaraj się zrobić tak, aby najprostsze zdjęcie wydawało się ciekawe i interesujące.
ŚWIATŁO I TŁO
Podczas robienia zdjęć pamiętaj, aby dobrać odpowiednie światło. Nie stawaj twarzą do słońca, tylko odwróć się do niego plecami. Jeśli robisz zdjęcia w pomieszczeniu, spróbuj zrobić im zdjęcie w pobliżu okna, tak by były ładnie doświetlone. Zacznij od zrobienia pojedynczego zdjęcia z różnych stron i sprawdź jakie światło najbardziej pasuje. Źle dobrane światło może zrujnować nawet najpiękniejsze zdjęcie!

Co do tła, nie musi być idealnie białe i czyste. Ważne aby pasowało do zajęcia. Do obiektów na nim umieszczonych, do światła i do klimatu jaki ma oddać. Przykładowo, jeśli chcemy zrobić zdjęcie z dużą ilością elementów i oddać na nim wrażenie ciepła, nie powinniśmy sięgać po całkowicie białe tło, które kojarzy się raczej z czymś chłodnym i minimalistycznym. Warto dopasowywać tło pod kolor, tak by razem stanowiły one piękną, przyjemną dla oka całość.
INSPIRACJA
Szukaj inspiracji, wszędzie! Niezależnie czy chcesz zrobić zdjęcie z przyjaciółką, z chłopakiem, jakiemuś przedmiotowi czy sobie... Inspiracji w internecie jest miliony! Jeśli nie masz pomysłu na zdjęcie to poszperaj i znajdź coś, co chciałabyś odtworzyć. Pamiętaj jednak by nie robić tego kropka w kropkę, gdyż chodzi nam jedynie o inspiracje, a nie skopiowanie cudzego pomysłu. Powodzenia!
Mam nadzieję, że mój wpis przypadł wam do gustu! Przy okazji, zapraszam was do zerknięcia na moje pozostałe wpisy, które znajdziecie klikając w mój avatar lub w opcję Zobacz profil Do następnego! 
1900.
21 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
11 komentarzy

Popcorn

Self997
0

Fajny wpis 😃
Zapraszam do siebie 😊
​​​​​​

odpowiedz
1900
0

Dzięki ;) Zajrzę! 


waniliowaprincessa

d_pleco19
0

Tego właśnie szukałem. Twoje rady na pewno mi pomogą robić jeszcze lepsze zdjęcia. Świetny wpis 😉👌

odpowiedz
1900
0

Miło mi. Dziękuje! 


d_pleco19
0

Tego właśnie szukałem. Twoje rady na pewno mi pomogą robić jeszcze lepsze zdjęcia. Świetny wpis 😉👌

odpowiedz
1900
0

Miło mi. Dziękuje! 


waniliowaprincessa

Popcorn

Self997
0

Fajny wpis 😃
Zapraszam do siebie 😊
​​​​​​

odpowiedz
1900
0

Dzięki ;) Zajrzę! 


Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

Moda