DDOB Shop
DDOB Shop
7 najstraszniejszych filmów halloweenowych na Netflixie
22.10.2018

7 najstraszniejszych filmów halloweenowych na Netflixie

autor
Na Halloween część osób planuje szaloną imprezę przebieraną. Inni wolą spędzić ten wieczór w gronie przyjaciół, oglądając horrory. Jeśli druga opcja bardziej do Ciebie przemawia, zbierz grupę znajomych, wybierzcie repertuar i przygotujcie tonę popcornu. Tylko co oglądać w tą najstraszniejszą noc w roku? Wybór jest bardzo szeroki. Aby ułatwić Wam zadanie, przedstawiamy repertuar obowiązkowy. Znajdą się w nim najnowsze produkcje, jak i klasyki kina. Co najważniejsze, wszystkie są dostępne na Netflixie! Wybierzcie te filmy, których jeszcze nie widzieliście i… postarajcie się nie bać.

1.       Ouija: Narodziny zła (2016)

 Akcja filmu rozgrywa się w Los Angeles w 1967 roku. Wdowa Alice Zander wychowuje samotnie dwie córki: nastoletnią Linę oraz 10-letnią Doris. Kobieta pracuje jako medium, a córki pomagają jej pozyskiwać nowych klientów. Pewnego dnia w ich ręce trafia tablica do wywoływania duchów. Nieświadoma konsekwencji Alice, zaczyna ją wykorzystywać, aby przywołać z zaświatów swojego zmarłego męża. Tymczasem młodsza córka Doris, zaczyna się coraz dziwniej zachowywać. Okazuje się, że Alice nieświadomie przywołała złego ducha, który opętał jej córkę. Aby ją uratować, cała rodzina musi pokonać ogromny strach i wysłać złego przybysza z powrotem na drugą stronę.


2.       The Ring (2002)

 Jeśli jeszcze nie widzieliście tego horroru, to musicie nadrobić zaległości. The Ring uważany jest za najstraszniejszy film grozy, jaki kiedykolwiek powstał. Akcja skupia się na tajemniczej kasecie wideo, po obejrzeniu której umiera się w ciągu 7 dni w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziennikarka Rachel Keller pragnie rozwiązać zagadkę, gdy dowiaduje się, że jej siostrzenica była jedną z ofiar kasety. Rachel udaje się uzyskać wideo, ogląda je i zostawia na stole. Niestety jej synek znajduje kasetę i też ją ogląda. Teraz Rachel ma tylko 7 dni na rozwiązanie zagadki i odwrócenie kręgu, aby uratować swoją rodzinę.


3.       Veronica (2017)

 Akcja tej hiszpańskiej produkcji rozgrywa się w Madrycie w latach ’90. Główna bohaterka, Veronica wraz z przyjaciółkami natrafiają na planszę do wywoływania duchów. Zafascynowane dziewczyny postanawiają urządzić seans spirytystyczny. Nieświadomie Veronica otworzyła drzwi czemuś nadprzyrodzonemu i złemu, co wtargnęło do jej domu i zagraża życiu jej rodzinie. Film opiera się na prawdziwej historii, która do dziś nie została rozwiązana.


4.       Kwarantanna (2008)

 Reporterka telewizyjna Angela Vidal zostaje przydzielona do zrobienia materiału o strażakach w Los Angeles. Wraz z operatorem kamery ma spędzić nocną zmianę w jednostce straży pożarnej. Niespodziewanie zostają wezwani do kilkupiętrowego budynku mieszkalnego, w którym panuje zabójczy wirus. Po wejściu nie ma już odwrotu. Budynek wraz z ludźmi w środku zostaje poddany kwarantannie, a wirus coraz szybciej zaczyna się rozprzestrzeniać.


5.       Dziecko Rosemary (1968)

 Ten klasyk wyreżyserowany przez Romana Polańskiego, to pozycja obowiązkowa dla każdego fana filmów z dreszczykiem. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Młode i szczęśliwie zakochane małżeństwo (Rosemary i Guy) przeprowadza się do kamienicy na Manhattanie. Ich sąsiadami są Minnie i Roman, z pozoru mili i porządni ludzie, którzy jednak zbyt mocno angażują się w życie nowych sąsiadów. Pewnego dnia Rosemary zjada deser przygotowany przez Minnie. Ma po nim dziwne wizje i halucynacje. Po kilku dniach okazuje się, że Rosemary jest w ciąży. Wokół niej zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy, a sytuacja z dnia na dzień staje się jeszcze bardziej skomplikowana.


6.       Lśnienie (1980)

 Adaptacja powieści Stephena Kinga, nakręcona przez Stanleya Kubicka – to nie mogło się nie udać. Film opowiada historie Jacka Torranca, który wraz z żoną Wendy i 5-letnim synkiem Dannym, przeprowadza się do położonego w górach hotelu Panorama, w którym dostaje posadę dozorcy. Jak co roku na okres zimowy hotel zostaje opuszczony przez cały personel, a zamiecie śnieżne uniemożliwiają dostanie się (i opuszczenie) tego pięknego budynku. Zostaje w nim tylko Jack z rodziną. Wkrótce później mały Danny zaczyna widzieć dziwne i niepokojące rzeczy. Jego wizje nasilają się. Okazuje się, że hotel jest nawiedzony, a duchy wpędzają w obłęd także Jacka. Pewnego dnia mężczyzna przestaje nad sobą panować.


7.       Sinister (2012)

 Do domu na przedmieściach wraz z żona i dwójką dzieci wprowadza się Ellison (w jego rolę wciela się niezwykle przystojny Ethan Hawk). Ellison jest autorem powieści kryminalnych. Pierwszego dnia po przeprowadzce, znajduje na strychu taśmy i kroniki pozostawione przez poprzednich mieszkańców. Okazuje się, że w tym domu od lat powtarzają się morderstwa. Ellison postanawia rozwiązać zagadkę. Niestety historie z nagrań zaczynają się powtarzać, a mężczyzna musi stawić im czoła i ochronić swoją rodzinę.

24 lubi to
1
815
1 komentarzy

WdowaPoStalinie
0

niestety wszystkie już widziałam, choć lśnienie tylko częściowo, bo nie mogłam zdierżyć tego filmu 

odpowiedz

WdowaPoStalinie
0

niestety wszystkie już widziałam, choć lśnienie tylko częściowo, bo nie mogłam zdierżyć tego filmu 

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda