DDOB Shop
DDOB Shop
W Australii zaczął padać deszcz. Czy to koniec problemów z pożarami?
16.01.2020

W Australii zaczął padać deszcz. Czy to koniec problemów z pożarami?

Jak podają lokalne media, w Australii zaczął padać deszcz. Wydawać by się mogło, że to radosna informacja, a ulewa przyniesie ulgę w walce z pożarami i suszą. Czy to faktycznie koniec problemów?

Deszcz w Australii

Jak podają media australijskie, deszcz pada na większości terenów zniszczonych przez pożar. Według prognoz, w weekend również będzie padać. Charakter burz sprawia, że trudno jest jednak dokładnie przewidzieć, gdzie ulewy będą największe. Problemem jest to, że na niektórych obszarach w ciągu następnych kilku dni spadnie wiele mm deszczu, podczas gdy na pozostałych może padać mało lub w ogóle. 

./uploads/jeilliebean/9de1322aec938979c10572c151615a67.jpg

Czy deszcz pomoże w walce z pożarami?

Według The Washington Post deszcze nie ugaszą wszystkich pożarów, ale przyniosą ulgę strażakom walczącym z ogniem. Rząd Nowej Południowej Walii - najstarszego i najbardziej zaludnionego stanu Australii - pracuje nad ochroną przed innymi zagrożeniami, jakie przyniesie deszcz. Obawia się szkodliwych podmuchów wiatru, błyskawicznych powodzi, popiołu i gruzu w wodzie pitnej. 

Niewątpliwie pożary sieją spustoszenie w Australii. Zniszczeniu uległo ponad 2000 domów, zginęło ponad 25 osób, a miliardy zwierząt są zagrożone. Ratownicy pracują nad zabezpieczeniem dzikiej przyrody. 

7 lubi to
2
2196
2 komentarzy

Meadowfeelings
0

Super

odpowiedz

stomatostudent

Meadowfeelings
0

Super

odpowiedz

stomatostudent

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda