,,Akceptujemy niedoskonałości innych zamiast swoich
16.10.2018

,,Akceptujemy niedoskonałości innych zamiast swoich"

W dzisiejszych czasach, social media, instagram czy też rożne inne strony, kreują idealny wzorzec sylwetki, urody, życia. Stąd lista kompleksów stale rośnie bo staramy się wyglądać jak te wszystkie dziewczyny/chłopacy przedstawiani na zdjęciach. Co zrobić żeby temu zapobiec? A może ktoś już wpadł na ten pomysł i stara się zmienić nieco nastawienie młodego pokolenia?
Nasz wygląd, jest naszą wizytówką ALE nie jest naszym wyznacznikiem. Jesteśmy różni, nikt nie jest taki sam. To sprawia że każdy z nas jest unikatowy, wyjątkowy i oryginalny, jednak nie wszyscy akceptują w nas tą oryginalność. Czasem z zazdrości, innym razem z poczucia bycia lepszym. Nie ma na to reguły, ale doskonale wiemy, że tak jest. Czy naprawdę warto się tym przejmować? 
./uploads/lukaszewiczann/ae17574ddad4aeefc72d420fbc51dfe8.JPG
Ostatnio natrafiłam na pare ciekawych projektów (w jednym z nich brałam udział) o tematyce ,,Akceptuje siebie, swoje ciało, swoje niedoskonałości, wady, zalety". Przegenialny pomysł! Świetne projekty, niesamowici ludzie i co najważniejsze - niezwykłe doświadczenie. Nie tylko jest to poznanie własnego siebie ale także zwalczanie swoich słabości, kompleksów i lęków. 
./uploads/lukaszewiczann/2920dea0b0f169db84f514e4fd9faba1.JPG
Oglądając te projekty, doszłam do pewnego wniosku. Pokazują w nich ludzi niedoskonałych (bo nie ma człowieka doskonałego), którzy pokazują swoje ciała, nie wstydzą się tego, a my ich za to cenimy. Jednak nie wprowadzamy ICH myślenia w NASZE życie. Dlaczego?! Dlaczego nie możemy tak samo pokochać nas samych jak zrobili to oni? Człowiek wiele chce w sobie zmienić, z wielu rzeczy jest niezadowolony i bardzo czesto nic z nim nie robi. Jednak dopóki nie zaakceptujemy naszych wad i tego czego w sobie nie lubimy, bedzie nam o wiele trudniej zacząć coś zmieniać. Ta sama kwestia dotyczy naszych ,,ideałów. Musimy pamiętać że czesto te ,,ideały" są wyretuszowane, poprawione w photoshopie.
./uploads/lukaszewiczann/7744c9b8e34f66410cc9c1b83b698df9.JPG
Zdjecia które widzicie, są zdjęciami z projektu pewnej dziewczyny (ig: @ kubiaczykphoto ) o nazwie ,,GIRL POWER". Projekt miał na celu pokazanie czym jest ciało kobiety i co dla nas-kobiet znaczy. Nie było to łatwe doświadczenie. Pokazanie się przed kamerą w taki a nie inny sposób niesamowicie zbliża do samego siebie. Nawet jeśli wydaje się to wam dziwnym sposobem. Nie oznacza to jednak że w zupełności zaakceptowałam siebie, myśle że całe życie się tego uczymy, jedni dłużej inni krócej. Na pewno pomogło mi to jednak ZACZĄĆ powoli akceptować swoje wady, kompleksy. 
 
./uploads/lukaszewiczann/488729b5f762cc5890113ccacee958eb.JPG
Spójrz czasem w lustro, zastanów się co w sobie lubisz. Nie skupiaj się nad tym czego nienawidzisz, tylko na tym co kochasz. Dopiero jak to zaakceptujesz, możesz pomyśleć o rzeczach których nie chcesz. Jednak nie popadaj w paranoje. Każdy z nas jest wyjątkowy, ale trzeba umieć to zauważać :)
Wszystkie zdjecia wykonała Ola Kubiaczyk (ze zgodą ich umieszczenia).
Cały projekt a także wypowiedzi dziewczyn które brały w nim udział, można zobaczyć na instagramie @kubiaczykphoto. Naprawdę warto!!!! 
 
12 lubi to
3
177
  • udostępnij
3 komentarzy

Horny Gosti 10/18 19:14:18
2

Bardzo ciekawy material pozdrawiam 

odpowiedz

magdajanek
1

Genialny wpis!

odpowiedz

paoleandra
0

Świetny wpis!

odpowiedz

paoleandra
0

Świetny wpis!

odpowiedz

Horny Gosti 10/18 19:14:18
2

Bardzo ciekawy material pozdrawiam 

odpowiedz

magdajanek
1

Genialny wpis!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda

Projekt Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój