5 Powodów, dla których warto ćwiczyć!
07.10.2018

5 Powodów, dla których warto ćwiczyć!

autor
Hej, dzisiaj przedstawię wam powody, dla których wart jest ćwiczyć :))
5. Lepsza "rozciągliwość"
Dzięki ćwiczeniom rozciągamy ciało, dlatego później łatwiej nam jest zrobić rzeczy, których wcześniej nie umieliśmy. Np. o wiele łatwiej będzie nam zrobić szpagat czy gwiazdę.
4. Piękna sylwetka
Szczupła sylwetka to jedna z najbardziej pożądanych cech u kobiet. Oczywiście, niektórzy mężczyźni mogą woleć grubsze kobiety, lecz na prawdę większość jednak woli chude. Dziewczyny też bardzo często katują się dietami "cud", bądź w ogóle nic nie jedzą, co jest strasznie nie zdrowe! Najlepiej mieć dietę, która nie zaburzy waszej przemiany materii, a właśnie taką, która pomoże nam w jej przyśpieszeniu! A do diety trzeba jeszcze mieć dopasowane do siebie ćwiczenia, aby np. nie nadwyrężyć mięśni. 
3. Siła
Typowym stereotypem jest, że to facet jest zawsze silniejszy od kobiety, lecz nie zawsze tak jest! Dzięki reguralnym i nie przesadzonym ćwiczeniom dziewczyna może stać się nawet silniejsza od chłopaka. 
2. Dobre samopoczucie
Dzięki temu, że ćwiczymy, poprawiamy samopoczucie. Jest to potwierdzone przez naukowców, że wielu osobom, które zaczęły uprawiać sport czy ćwiczyć np. przestała boleć głowa itp. Także, niektórym dziewczynom, które miały bardzo bolące okresy, brzuch zaczął mniej boleć.
1. Zdrowie
To chyba najbardziej oczywista rzecz przez, którą powinniśmy ćwiczyć! Dzięki diecie i sporcie nasza odporność się wzmacnia, a metabolizm się przyśpiesza. Ćwiczenie także zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na np. obniża ryzyko powstawania zaburzeń sercowo-naczyniowych oraz zapobiega osteoporozie.
 
WIĘC WARTO ĆWICZYĆ!
54 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
6 komentarzy

paulinoowo
1

ja właśnie trochę zaczęłam ;d

odpowiedz

Juliaaa321

PBukowska
1

Dla mnie najważniejsze jest zdrowie i ćwiczę dla zdrowia ;)

odpowiedz

PBukowska
1

Dla mnie najważniejsze jest zdrowie i ćwiczę dla zdrowia ;)

odpowiedz

Juliaaa321

paulinoowo
1

ja właśnie trochę zaczęłam ;d

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

Moda