JAK UCZYĆ SIĘ ZE ZNAJOMYMI? W GRUPIE RAŹNIEJ! ALE CZY SPRAWNIEJ?
11.10.2018

JAK UCZYĆ SIĘ ZE ZNAJOMYMI? W GRUPIE RAŹNIEJ! ALE CZY SPRAWNIEJ?

Próby wspólnej nauk iż koleżankami kończą się na ploteczkach i przeglądaniu instagrama? Sprawdź, jak tego uniknąć i wykorzystać w pełni wspólny czas, nie umierając przy tym z nudów i pomagając sobie nawzajem!
#1 WŁAŚCIWE OSOBY
Wybór samej grupy znajomych, z którą będziesz się uczyć jest podstawą. Zastanów się, z kim dobrze i sprawnie będzie przerabiać materiał. Unikaj znajomych, którzy starają się być w centrum uwagi i wygłupiają cały czas, mogą one wnieść zbyt dużo dezorganizacji do grupy i rozpraszać Was co chwila. Znasz kogoś, kto ma lepsze wyniki w nauce i mógłby pomóc? Zapytaj! Dużo osób zgodzi się poświęcić Ci czas i będą szczęśliwi mogąc podzielić się swoimi umiejętnościami. 
#2 ODPOWIEDNIE MIEJSCE
Wybór otoczenia, w którym się uczycie ma duże znaczenie! Jeśli preferujesz zacisze własnego domu, nie ucz się w swoim pokoju- tam wszystko będzie Cię rozpraszać, jeśli masz taką możliwość, skorzystaj ze stołu w salonie lub kuchni czy nawet innym pokoju, tymbardziej, że potzrebujecie miejsca dla kilku osób. Jeśli wolisz uczyć się poza domem, biblioteka to tylko jedna z wielu opcji. Nie każdy dobrze się czuje w zupełnej ciszy. Część z nas lepiej skupia się w np. kawiarni, gdzie mimo wszystko otaczają nas dźwięki. Wybierz takie miejsce, które kojarzy Ci się z pracą, np. kawiarnia, gdzie większość osób przychodzi popracować na laptopie.
Czyste, przestrzenne miejsca z dobrą wentylacją i dostępem naturalnego światła będą dla Was najkorzystniejsze!
#3 PLAN DZIAŁANIA
Bez planu nawet jendej osobie trudno jest działać efektywnie, a co dopiero kilku. Określcie dokładnie czym się zajmiecie, podzielcie zadaniami w kwestii zbierania informaji i sporządania bardziej szczegółowych notatek. Pamiętajcie o czasi- nie macie go w nieskończonosć, więc zaplanujcie swoje działania, z góry uzgadniając, ile możecie spędzić nad danym zagadnieniem. 
#4 METODA FEYNMANA
Poświęciłam jej mój poprzedni wpis, sprawdź koniecznie, jak uczyć się znacznie efektywniej i lepiej zapamiętywać! metoda ta jeszcze lepiej działa w grupie!
#5 TEST
Sprawdzenie się to istatny element. W grupie mozecie to zrobić nawet skuteczniej- niech każdy z Was przygotuje własną wersję kartkówki i wymieńcie się nimi. Autor sprawdza wykonaną przez siebie kartkówkę i w razie znalezienia błędu, tłumaczy poprawną odpowiedź osobie, która pisała tę pracę!
Wolisz uczyć się sama, czy ze znajomymi? Daj znać w komentarzu!
Jeśli wpis Ci się podobał, zostaw like, chętnie odwiedzę Twój profil! Zapraszam Cię także na mojego instagrama @kimikohime oraz kanał na Yt o tej samej nazwie
Chętnie odwdzięczę się tym samym, jeśli zaobserwujesz mój profil na DDOB!
Do zobaczenia w następnym wpisie- codziennie pojawia się u mnie coś nowego!
Buziaki <3
Kimiko
#backtoschool, #ddob, #instagram, #szkoła, #school, #schoolhacks
1
105
11 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
1 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

Moda