10 SPOSOBÓW NA RELAKS
20.07.2018

10 SPOSOBÓW NA RELAKS

autor
Często w codziennej gonitwie zapominamy o sobie. Co więcej, zapominamy też jak kilka banalnych czynności może nam poprawić nastrój i sprawić, że będziemy czuli się odprężeni. Mam nadzieję, że ten wpis przypomni Wam, że czasami drobnostki potrafią nam sprawić ogromną radość.
1. Weź relaksującą kąpiel
Wystarczy dodać płyn do kąpieli o przyjemnym dla nas zapachu lub sól do kąpieli i gotowe!
2. Zapal swoją ulubioną świeczkę
Zapalone świeczki sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne, a patrzenie na płomyk jest zaskakująco relaksujące.
3. Poćwicz jogę
Na youtubie możemy znaleźć wiele filmików instruktażowych dla początkujących, więc warto z nich skorzystać. Joga wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale również na umysł.
4. Zrób masaż twarzy
Masaż twarzy możemy zrobić sobie sami i wbrew pozorom jest to czynność, która bardzo łatwo pozwala nam się odprężyć. Zdziwicie się jak trudno czasami rozluźnić mięśnie twarzy.
5. Idź na spacer
Warto pójść nawet na krótki spacer, by wyciszyć swoje myśli, zażyć trochę aktywności fizycznej i pobyć chwilę sam na sam ze sobą. Na ten czas telefon i inne rozpraszające nas rzeczy warto zostawić w domu.
6. Skup się na swoim oddechu
Oddychanie jest czymś oczywistym, robimy to cały czas. Warto jednak skupić się na naszym oddechu, myśleć o tym że bierzemy właśnie wdech lub robimy wydech. Głębokie wdechy i wydechy uspokajają nasz oddech i obniżają ciśnienie krwi.
7. Rozczesz włosy
Nic tak nie relaksuje jak wykonywanie monotonnych ruchów, a przy okazji czesania mamy masaż głowy gratis :)
8. Opisz swój dzień
Kiedy czujemy się zestresowani warto napisać o swoich odczuciach na kartce. Niby to jest drobnostka, ale tak naprawdę pozwala nam się zdystansować i poczuć nam się lżej.
9. Zaplanuj wyjazd
Czasami planowanie podróży, nawet jeśli nie dojdzie do niej w najbliższym czasie, bywa bardzo ekscytujące i relaksujące. Wyszukując informacje potrzebne do zaplanowania podróży możemy się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy.
10. Popatrz przez okno
Nawet jeśli nie masz za oknem tak pięknego widoku jak na zdjęciu, warto zatrzymać się na chwilę i wyjrzeć przez okno. Możemy poobserwować chwilę naszą okolicę, przyjrzeć się ludziom, co zaskakujące jest to bardziej relaksujące niż oglądanie TV.
14 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
3 komentarzy

w_kawulak
1

Uwielbiam spacery <3

odpowiedz

nataliau_
1

Mi zawsze pomaga intensywny trening 💪

odpowiedz
bossgirl
0

Prawda, intensywny wysiłek też pozwala się zresetować po całym dniu 😊


nataliau_
1

Mi zawsze pomaga intensywny trening 💪

odpowiedz
bossgirl
0

Prawda, intensywny wysiłek też pozwala się zresetować po całym dniu 😊


w_kawulak
1

Uwielbiam spacery <3

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

Moda