Jak wyjść z friendzone? Czy warto wyznać miłość przyjacielowi?
13.06.2018

Jak wyjść z friendzone? Czy warto wyznać miłość przyjacielowi?

Sytuacja, w której między przyjaciół zakrada się miłość jest bardzo częsta. Nierzadko też zdarza się, że osoba, która zaczyna „coś” czuć, boi się do tego przyznać. W końcu to przecież przyjaciel! A co, jeśli usłyszy: „kocham cię” i odejdzie? Spokojnie – zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z moimi wskazówkami.
Wyjście z friendzone – bilans zysków i strat.
Otóż przede wszystkim musisz zrozumieć, że jeżeli jesteś już tak bardzo zaangażowany/-a emocjonalnie, to wstrzymywanie mówienia o swoich uczuciach „dla dobra przyjaźni” jest nieco bezsensowne. To, co was łączy, czyli czysta przyjaźń, i tak już nie istnieje. Jedno z was zakochało się i cierpi. Nie jesteście już tylko przyjaciółmi. Jesteście parą znajomych, w której jedno kocha się drugie. W związku z tym i tak podtrzymywanie przyjaźni bez wyjawienia swoich uczuć będzie pełne cierpienia. Jeśli masz spędzać wiele miesięcy na męczeniu się podczas słuchania o jego/jej podbojach, to lepiej się od tego odciąć.
Aby wyjść z friendzone przeanalizuj sygnały.
Oczywiście nie musi być tak, że na pewno nie będziecie razem. Czasem okazuje się, że ta druga osoba odwzajemnia miłość. I możesz spodziewać się takiej reakcji, jeżeli:
● Często żartujecie o tym, jakby to było, gdybyście byli razem.
● Zauważasz, że on/ona poważnieje albo smutnieje, kiedy mówisz o jakimś chłopaku albo dziewczynie.
● On pokazuje ci wiele czułych gestów – troszczy się o ciebie, często pisze, wysyła buziaczki.
Tego nie rób aby wyjść z friendzone.
Nie mów o swoim zakochaniu, jeśli on jest naprawdę szczęśliwy z kimś innym. Będziecie wówczas cierpieć oboje – to bez sensu. Chyba, że bardzo chcesz poczuć ulgę albo potrzebujesz rozluźnienia kontaktów, ale nie chcesz wymyślać nieprawdziwych powodów.

Pamiętaj także, że to twój przyjaciel. Nie mów mu o swoich uczuciach inaczej, niż osobiście, twarzą w twarz i wyłącznie na osobności. Żadne facebooki i smsy nie są godne takiej wiadomości. Musisz zdobyć się na taką odwagę, bo przecież chodzi o osobę naprawdę dla ciebie ważną.
Jak to powiedzieć – czyli jak wyznać miłość przyjacielowi?
Ostatnia kwestia – jakich słów użyć? Co powiedzieć? Otóż najlepiej będzie być po prostu szczerą. Powiedz: „Zakochałam się w tobie. Zaskoczyły mnie te uczucia, ale nie potrafię udawać, że jest inaczej. Nie musisz nic teraz mówić, na pewno potrzebujesz czasu. Ale chcę, abyś wiedział, że nadal chcę się z tobą przyjaźnić, nawet, jeśli nie będziemy razem.” A potem po prostu czekaj. Dalsza inicjatywa musi wyjść z jego strony. Być może będzie potrzebował nawet tygodnia, ale to on musi się teraz odezwać. A jak to się skończy? Niestety, tego nie wiem. Życzę ci jednak, aby było jak najlepiej.
#friendzone #ddob #ddobinsta #porady #związek #Love #like #follow
3
197
14 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
3 komentarzy

nataliau_
1

Według mnie najlepsze związki zaczynają się od friendzone 😁 

odpowiedz

xxoliviakxx

xxoliviakxx

nataliau_
1

Według mnie najlepsze związki zaczynają się od friendzone 😁 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA – Córka bierze ślub! 💍😱
DDOB

Moda