6 rzeczy, które należy zabrać ze sobą na studniówkę
17.01.2020

6 rzeczy, które należy zabrać ze sobą na studniówkę

Na studniówce możesz potrzebować czegoś więcej niż sukni, wysokich obcasów i czarującego chłopaka. Oto 6 rzeczy, które pomogą Ci w awaryjnej sytuacji.

Dzień, w którym odbywa się studniówka, jest bardzo ważny, a przygotowania do imprezy mogą zająć cały dzień. Trzeba pójść do fryzjera i makijażystki. Należy także przygotować kreację i buty. Wszystko przygotowane jest idealnie i z rozmysłem.

Ale mimo to nie możesz uchronić się przed chichotem losu. Nie możesz przewidzieć różnych sytuacji, na których nie możesz mieć wpływu. Ale możesz się na nie przygotować. Dlatego warto wrzucić do torebki kilka dodatkowych rzeczy, dzięki którym szybko naprawisz szkody. Co może się przydać?
 

1. Zapasowa para rajstop lub pończoch

./uploads/Rosie_Gold/b67f43440c0384b75c0217e8a2495a44.jpg

Źródło: We heart it

Dobrze dobranych i cieniutkich rajstop praktycznie nie widać na nodze… Aż do momentu, w którym nie poleci Ci oczko. Podarte rajstopy sprawiają, że poczujesz się bardzo niekomfortowo. W dodatku oczko ma tendencje do powiększania się, np.: pod wpływem ruchu. A to sprawi, że w końcu będzie bardzo widoczne. 

Zminimalizujesz ryzyko pojawienia się rozdarcia, jeżeli wybierzesz rajstopy z elastycznego, ale mocnego materiału np.: z lycry. Nie naciągaj też rajstop na siłę, bo wtedy rozdarcie pojawi się natychmiast po ich założeniu. Dopasuj więc rozmiar bardzo dokładnie.

Ale nawet dobrze przygotowanie może sprawić, że pojawi się rozdarcie. Wystarczy, że Twoja koleżanka będzie miała torebkę z wystającymi, metalowymi elementami i zahaczy nią o Twoją nogę. Dlatego warto mieć w zapasie dodatkową parę rajstop. Powinny to być rajstopy w takim samym kolorze i rozmiarze, jak rajstopy, które założyłaś. Najlepiej, abyś włożyła je do małego pudełeczka lub torebki foliowej. W ten sposób zmieszczą się bez problemu w torebce, ale się nie zniszczą. 
 

2. Kosmetyki

./uploads/Rosie_Gold/75653fde1caba97a0b7ad26cdd52490a.jpg

Źródło: We heart it

Studniówka to najważniejsza impreza podczas nauki, dlatego perfekcyjny wygląd jest bardzo ważny. Pamiętaj jednak, że Twój makijaż podczas imprezy może się zetrzeć, rozmazać lub w najgorszym przypadku — spłynąć. Co zrobić w takiej sytuacji? 

Wystarczy, że zapakujesz szminkę i puder. Puder zmatowi Twoją skórę. A to może być konieczne po kilku godzinach tańczenia w gorącym pomieszczeniu. A nawet najtrwalszą szminką trzeba poprawiać, ponieważ może wybierać się pod wpływem jedzenia, picia czy całowania ;) 

Jeżeli zostało Ci jeszcze trochę miejsca w kopertówce, zapakuj miniaturkę swoich perfum. Będziesz pachnieć zniewalająco przez całą imprezę, co na pewno doceni Twój partner ;)

3. Plastry lub wkładki żelowe

./uploads/Rosie_Gold/1cd381f49fe0440a24dd08eb888b32bd.jpg

Źródło: We heart it

Nawet jeżeli kupisz najwygodniejsze buty, to nie oszukujmy się. Wytrzymanie kilka godzin w butach na obcasie, w tańcu nie jest prostą sprawą. Buty są najczęściej wąskie — zwłaszcza noski. Dodatkowo stopa znajduje się w dość nienaturalnej pozycji. Często się również zdarza, że buty uciekają lub wręcz przeciwnie — obcierają. To brzmi jak katorga. 

Jeżeli nie chcesz się męczyć przed całą imprezę, zainwestuj w plastry żelowe. Możesz je przykleić na stopę. W sklepie możesz kupić także specjalne wkładki, które możesz włożyć pod pięty, pod poduszki stopy lub za kostki. Są niewielkie i uratują Twoje stopy w każdej sytuacji.
 

4. Igła z nitką

./uploads/Rosie_Gold/ea8beccec4dc656559737cbabc673d9a.jpg

Źródło: We heart it

Długa sukienka niestety prosi się o wypadek. Wystarczy, że koleżanka nastąpi Ci obcasem na dół Twojej sukienki i dziura gotowa. Czy to oznacza koniec imprezy i przy okazji przyjaźni? Niekoniecznie. Wystarczy, że będziesz miała w torebce kawałek nitki — najlepiej w kolorze sukienki — i igłę z tak małym uszkiem, jak to możliwe. Dzięki temu w łazience szybko zaszyjesz dziurkę i będziesz mogła bawić się dalej. Pamiętaj jednak, aby nitkę i igłę zapakować w oddzielny woreczek. Nie zgubią się, a igła nie uszkodzi niczego, ani nie zarysuje.

5. Wsuwki i grzebyk

./uploads/Rosie_Gold/fab084725cc1473f7918ad92d2603a1e.jpg

Źródło: We heart it

Fryzjerka zrobi wszystko, aby Twoja fryzura wytrzymała całą noc, głównie przy pomocy lakieru do włosów. Mimo to możesz zgubić wsuwkę lub Twoja fryzura może oklapnąć. Kompaktowy grzebyk, miniaturka lakieru do włosów, a także wsuwki. Dzięki nim szybko naprawisz swoją fryzurę. 

6. Telefon i pieniądze na taksówkę

./uploads/Rosie_Gold/b4d81c3b6db7691e3948d80e6007ad0c.jpg

Źródło: We heart it

Możesz zapomnieć, że w eleganckiej sukience i butach na obcasie będziesz wracać autobusem. Przez telefon możesz zamówić taksówkę, a pieniędzmi oczywiście za nią zapłacisz. Pieniądze mogą przydać się też w awaryjnej sytuacji. A sam telefon może też posłużyć ci jak aparat fotograficzny. Możesz również na bieżąco wrzucać relację z zabawy na Insta czy Fejsbuka. 

Nie musisz brać wszystkich tych rzeczy, zwłaszcza jeżeli wybrałaś wyjątkowo małą kopertówkę. Wybierz tylko te, które uważasz za niezbędne. Ale pamiętaj także, że Twój chłopak też ma kieszenie w spodniach. Może więc wziąć Twój telefon, czy kilka wsuwek. Szykując się na studniówkę, nie zapomnij też  jeszcze jednej rzeczy. Szerokiego uśmiechu. Baw się świetnie!

7 lubi to
5
14685
5 komentarzy

marcjamea
0

przyda się! to już niedługo :D

odpowiedz

Rosie_Gold
0

Jak myślicie, co jest jesze konieczne na studniówce? Może macie inne pomysły?

odpowiedz
Kpt Bomba 01/20 20:16:40
0

Alkohol. 

Odpowiedz
marcjamea
0

alkohol trzeba schowac jesli ma sie 100dniowke w szkole

Odpowiedz
marcjamea
0

yup!

Odpowiedz

marcjamea
0

przyda się! to już niedługo :D

odpowiedz

Rosie_Gold
0

Jak myślicie, co jest jesze konieczne na studniówce? Może macie inne pomysły?

odpowiedz
Kpt Bomba 01/20 20:16:40
0

Alkohol. 

Odpowiedz
marcjamea
0

alkohol trzeba schowac jesli ma sie 100dniowke w szkole

Odpowiedz
marcjamea
0

yup!

Odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda