11 ciekawostek na temat zdrowia i odchudzania
23.04.2018

11 ciekawostek na temat zdrowia i odchudzania

1. Czy wiesz że...

Kobiece piersi prawie w całości składają się z tłuszczu. Dlatego piersi pierwsze zmniejszają swoją wielkość podczas utraty wagi.
2. Czy wiesz, że...

odwodnienie może prowadzić do niepotrzebnego podjadania? Zawsze miej przy sobie butelkę wody. Będziesz zaskoczony jak łatwo możesz poradzić sobie z głodem, gdy jesteś nawodniony.

3. Czy wiesz, że...

korzyści wynikające z aktywnego trybu życia to nie tylko spalanie kalorii podczas ćwiczeń, ale również budowanie tkanki mięśniowej, która jest aktywna metabolicznie. Dlatego możesz spalać więcej kalorii nawet gdy odpoczywasz.

4. Czy wiesz, że...

należy unikać tłuszczy trans znajdujących się w przekąskach, takich jak ciastka, chipsy, pączki? Badania wykazały, że tłuszcze trans mają negatywny wpływ na zdrowie: zwiększają ryzyko chorób serca, cukrzycy i prowadzą do osłabienia systemu odpornościowego.

5. Czy wiesz, że...

najlepszym sposobem na odchudzanie są urozmaicone ćwiczenia np. jednego dnia bieganie, drugiego dnia taniec, a trzeciego joga.

6. Czy wiesz, że...

Powyżej 1 000 m n.p.m. spada ciśnienie parcjalne tlenu, dzięki czemu zwiększa się ilość czerwonego barwnika, hemoglobiny, w krwinkach, a to z kolei poprawia transport tlenu, dzięki czemu tkanki i komórki są lepiej odżywione.
7. Czy wiesz, że...

jedzenie produktów bogatych w błonnik, pozwala nam na dłużej cieszyć się uczuciem sytości? Rozpuszczalne włókna, występujące w owocach utrzymają poziom glukozy we krwi na stałym poziomie.

8. Czy wiesz, że...

możesz wzbogacić swoją dietę o dodatkowe kalorie w zdrowy sposób? Jedz produkty wielozbożowe i tłuste ryby. Zamiast słodyczy na deser zjadaj pożywne orzechy, migdały i suszone owoce.

9. Czy wiesz że...

Badania pokazują, że używanie sztucznych substancji słodzących faktycznie prowadzi do pojawiania się zbędnych kilogramów. Ponadto już po tygodniu spożycia sztucznych substancji słodzących zdrowi ochotnicy wykazywali objawy nietolerancji glukozy oraz zauważalne były u nich zmiany we florze bakteryjnej ich jelit.

10. Czy wiesz że...

Podczas jednych z badań odkryto, że osobom, którym pokazywano zdjęcia ich ulubionych smakołyków, wzrasta aktywność tej samej części mózgu, która zaczyna robić się aktywniejsza u osób uzależnionych od narkotyków. Dalsze badania udowodniły, że otyli ludzie posiadają mniej receptorów dopaminy, co oznacza, że potrzebują oni większej ilości pożywienia, aby odczuć przyjemność związaną z jedzeniem.

11. Czy wiesz że...

Wśród setek, jeśli nie tysięcy książek o odchudzaniu możemy znaleźć cztery podstawowe zasady, które ciągle się powtarzają: jeść węglowodany, które występują w postaci całych ziaren lub włókien, unikać tłuszczów trans i tych nasyconych, jeść chude białko, jeść dużo owoców i warzyw.
0
221
12 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA – Córka bierze ślub! 💍😱
DDOB

Moda