Tego Ci nie wypada!
22.04.2018

Tego Ci nie wypada!

Czyli jak szufladkujemy dane zachowania do określonego wieku.
Ile razy słyszeliście, że Wam lub komuś nie wypada czegoś robić? Wy lub ktoś jesteście za młodzi, żeby tak się zachowywać lub ktoś zachowuje się infantylnie, jak na swój wiek? Ile jest osób, które szufladkują dane zachowania do określonego wieku? Masz osiemnaście lat, to możesz chodzić z ukochanym za rękę, przytulać się, ale jak już masz lat pięćdziesiąt, to nie wypada się tak zachowywać. Przecież jak jesteś z kimś dwadzieścia czy trzydzieści lat, to po co okazywać sobie uczucia, zachowywać się jak świeżo zakochany nastolatek? Po co po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach związku przytulać się do kogoś, zabiegać o każdy moment razem? Przecież jak już mieszkacie razem ileś lat, to zdążyliście się sobą nacieszyć, znudzić sobą, chcecie choć chwilę spędzić osobno. Przecież to nienormalne, że po trzydziestu latach bycia razem dalej się kochacie i zachowujecie jak nastolatkowie. Przecież on ciągle narzeka, nic Ci nie pomaga, jakim prawem mówisz do niego ,,najdroższy''?
Przecież dzieciom nie wypada rozmawiać wśród dorosłych. Dzieci i ryby głosu nie mają. Jakim prawem będąc w podstawówce lub gimnazjum dyskutujesz na poważne tematy. Przecież ty nic nie wiesz o świecie! Ciągle tylko siedzisz w tym komputerze!
Będąc matką, żoną, nie wypada Ci chodzić na imprezy, robić tego co wcześniej, spotykać się ze znajomymi. Wtedy jesteś złą matką.
./uploads/SuzaneKate/7d17a99e5d3bb8c40c5d2ec4b8ff7c29.jpg
To co nam wypada? Trzymać się w ścisłych ramach? Zachowywać tak, jak wszyscy chcą, nie zawsze zgodnie z naszymi przekonaniami i naszą osobowością? Rezygnować ze swoich marzeń, pasji, upodobań, zachowań, tylko dlatego, że ,,nie wypada'' lub komuś się to nie podoba? Osoby, które są blokowane, słyszą, że są za młode, żeby wyrażać swoją opinię na dany temat, często później nie mają odwagi się wypowiadać, boją się, że znowu ktoś zwróci im uwagę, ich zdanie na dany temat zostanie wyśmiane.
Nie daj zamknąć się w szufladkach! Jeśli nikomu nie zagrażasz, rób to na co masz ochotę! Masz piętnaście lat, ale już wiesz, że dana partia ma swoje minusy? Powiedz to głośno, kiedy wszyscy będą ją zachwalać ! Masz sześćdziesiąt lat, ale od trzydziestu lat kochasz swoją żonę tak samo, jak wtedy kiedy braliście ślub? Okazuj to!
12 lubi to
2
121
  • udostępnij
2 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda