Nawykowa kontra
21.07.2021

Nawykowa kontra

Jeżdżę rowerem po wyznaczonej ścieżce - z tym, że nie chodzi o oznaczenia, a raczej o przyzwyczajenia. Trzymam się drogi, którą znam, bo wiem, co mnie na niej czeka. Jednak dziś coś zmieniłam - inaczej skręciłam. Spontanicznie, bez większego namysłu wybrałam inną drogę. Nie mając pojęcia, co spotka mnie za rogiem. Jechałam i przez chwilę myślałam, czy na pewne dobrze wybrałam. Od razu pojawiły się pytania: A co jeśli oddalę się od celu lub co gorsze zabłądzę i nigdzie nie zdążę?

Ewidentnie część mnie nie lubi zmian. Moje rozpieszczone nawyki chronią swoje znajome terytorium. Reagują totalną niechęcią na nowe pomysły. Kompletnie ich nie rozważając. Najlepiej czują się otoczone starym przyjacielem przyzwyczajeniem. Tak też jest w tym wypadku.

Widzę jak silny wpływ ma na moje wybory nawyk myślowy. Ta zwykła sytuacja pokazuje prawdę. Niepewność. Ślimacze tempo w podejmowaniu decyzji. Obawa przed zmianą. To rezultaty nawyku myślenia w niewłaściwy sposób.

Warto przyjrzeć się swoim myślowym schematom. Wśród tych, które ratują nam życie, jest sporo takich, które szkodzą w dłużej perspektywie.
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda