Instagram zmienia się w TikToka? Pojawi się wiele podobnych funkcji!
06.07.2021

Instagram zmienia się w TikToka? Pojawi się wiele podobnych funkcji!

Instagram coraz bardziej upodabnia się do TikToka. Wkrótce pojawi się jeszcze więcej funkcji, które mają przyciągnąć internautów. O co chodzi?

Nowe funkcje na Instagramie

Nie ulega wątpliwości, że przez długi czas to właśnie Instagram był liderem wśród aplikacji społecznościowych. Pokochaliśmy możliwość dzielenia się zdjęciami, porozmawiania z ulubionymi twórcami czy wyidealizowany świat influencerów. Z czasem na rynku pojawił się TikTok i to właśnie on przyciągnął tłumy internautów.

Dziś TikTok jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na całym świecie. Instagram powoli zaczyna się do niego upodabniać. Stąd wiele nowych funkcji, które mają niebawem pojawić się na insta.

./uploads/jeilliebean/d9068087a0287f45dc33e7eeaf9c380f.jpg

Instagram jak TikTok

Na Instagramie pojawiła się funkcja Reels, która nieco przypomina TikTok pod względem stylu treści wideo. To jednak za mało, aby podbić serca internautów. Z czasem Instagram ma bardzo upodobnić się do konkurenta. Jak powiedział szef Instagrama, Adam Mosseri:

Chcę zacząć od stwierdzenia, że ​​nie jesteśmy już aplikacją do udostępniania zdjęć (…). Głównym powodem, dla którego ludzie podczas badań rynkowych mówią, że używają Instagrama, jest rozrywka. Więc tego od nas oczekują. Bądźmy szczerzy, istnieje obecnie naprawdę poważna konkurencja. TikTok jest ogromny, YouTube jest jeszcze większy, a ponadto jest wielu innych nowicjuszy.

Wkrótce na insta pojawi się możliwość nagrywania pełnoekranowego, rozrywkowego wideo nastawionego na urządzenia mobilne. Na próbę pojawi się też dużo większa liczba zupełnie nowych funkcji. Czy okaże się to dobrym krokiem? Czy być może Instagram straci obecnie miłośników platformy, którzy nie działają na TikToku?

1 lubi to
0
785
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda