Darmowe jointy dla zaszczepionych na covid-19. Jakie trzeba spełnić warunki?
09.06.2021

Darmowe jointy dla zaszczepionych na covid-19. Jakie trzeba spełnić warunki?

Szczepionka to prawdopodobnie najlepszy środek, aby wyeliminować koronawirusa i zakończyć pandemię. Początkowo jej wynalezienie wywołało duży entuzjazm i choć było wielu chętnych, musieli uzbroić się w cierpliwość, aby otrzymać swoją dawkę. Na fali różnego rodzaju akcji zniechęcających do przyjęcia szczepionki oraz teorii spiskowych wiele osób postanowiło wstrzymać się z przyjęciem tej substancji. Teraz władze w wielu krajach na całym świecie wymyślają różne sposoby, aby zachęcić społeczeństwo do szczepień. Niektóre z nich mogą wydawać się kontrowersyjne.
./uploads/KatarzynAp/33989427f711c8e49fba3c0def4e5c83.jpg

fot. Mat Napo

Darmowa marihuana dla zaszczepionych

W ramach strategii zaszczepienia jak największej liczby ludności władze stanu Waszyngton w USA pozwolą dorosłym obywatelom ubiegać się o darmowego jointa z marihuaną, gdy otrzymają swoją dawkę przeciwko Covid-19. Akcja została nazwana Joints for Jabs i weszła w życie natychmiast. Potrwa do 12 lipca. Według  dziennika New York Times jak dotąd w Waszyngtonie 58 proc. ludzi otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 49 proc. jest już w pełni zaszczepionych. Z kolei przychodnia w Arizonie ogłosiła niedawno podobną kampanię, zapewniając darmowe skręty marihuany lub żelki dla mieszkańców w wieku 21 lat i starszych, którzy otrzymają szczepionkę. Ponadto już wcześniej urzędnicy w Waszyngtonie zezwolili na bezpłatne piwo, wino lub drinka dla obywateli z dowodem szczepienia.

Zaszczep się i wygraj milion dolarów

Odkąd w połowie kwietnia tempo szczepień w USA zaczęło gwałtownie spadać, stany i miasta rozpoczęły promocje, takie jak darmowe piwo w New Jersey, czy loteria o stypendia na studia w Nowym Jorku i Ohio. Kilka stanów zorganizowało również loterie, w których przyznawane są nagrody pieniężne w wysokości nawet miliona dolarów. Andy Slavitt, doradca w Białym Domu, powiedział, że administracja prezydenta Bidena zachęca do kreatywności w celu zaszczepienia ludzi. Rząd federalny zezwala stanom na wykorzystanie określonych funduszy pomocowych do finansowania tego typu programów.

0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda