Córka Beyoncé otrzymała nagrodę Grammy. Czym oczarowała jury?
16.03.2021

Córka Beyoncé otrzymała nagrodę Grammy. Czym oczarowała jury?

Nagrody Grammy to jedne z najważniejszych statuetek w branży muzycznej. Blue Ivy ma zaledwie 9 lat a już może pochwalić się jedną z nich.

Blue Ivy Carter zdobyła swą pierwszą nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy teledysk za klip Brown Skin Girl Beyoncé. Dziewięciolatka jest drugą najmłodszą  zwyciężczynią w historii statuetek Grammy, po Leah Peasall z The Peasall Sisters, która otrzymała nagrodę w wieku 8 lat. Blue Ivy została nagrodzona wraz ze swoją mamą, Saint Jhn, Wizkidem oraz reżyserami i producentami wideo. 

Utwór Brown Skin Girl pojawił się na albumie Beyoncé "Lion King: The Gift”. W teledysku, którego premiera odbyła się zeszłego lata, występują m. in. Lupita Nyong'o, Kelly Rowland i inne popularne osoby, które śpiewają o sile czarnoskórych kobiet. W nagraniu wzięli udział również Saint Jhn i Wizkid.

Kontrowersje na liście nominowanych

Po tym jak Recording Academy upubliczniła nominacje do nagrody Grammy 2021, podniosły się głosy, że wyraźnie brakuje wśród nich nazwiska Blue Ivy Carter. Córka królowej popu odegrała bowiem ważną rolę w produkcji teledysku - można usłyszeć jej wokal i jest wymieniona na liście twórców. Record Academy’s Grammy potraktowała poważnie tę krytykę i nazwisko dziewczynki zostało dodane do listy nominowanych artystów.

2 lubi to
0
961
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda