Legginsy - przyjaciel każdej kobiety, a może wróg?
27.01.2021

Legginsy - przyjaciel każdej kobiety, a może wróg?

autor
Każda z nas kojarzy Jane Fondę i fitness lat 80.: obcisłe legginsy, body i luźno opuszczone podkolanówki, a do tego obowiązkowo opaska na czoło. Jednak czasy, kiedy legginsy utożsamiano jedynie ze strojem do ćwiczeń już minęły. Dziś noszenie ich jako codzienne spodnie zupełnie nikogo nie dziwi. Ale czy każda kobieta może sobie pozwolić na legginsy? Odpowiadamy!

Legginsy - kiedy to się zaczęło?

Tak naprawdę pojawienie się obcisłych gładkich i elastycznych spodni - getrów jest związane z wynalezieniem w latach 60. lycry. Im bardziej damskie getry stawały się elastyczne, tym cieszyły się większą popularnością, szczególnie wśród tancerek i piosenkarek. Słusznie w tym momencie kojarzy nam się słynny duet - Olivia Newton-John i Travolta: filmowa Sandy tańczyła w lśniących czarnych legginsach z wysokim stanem, zupełnie podobnych np. do tych ze sklepu Denley.pl. Potem - jak to bywa w modzie - damskie legginsy w takim wydaniu stały się passè tylko po to, by znów powrócić ze zdwojoną mocą. Trudno jednak jednoznacznie określić, kiedy na powrót zaczął się ten trend w modzie, ale z pewnością większość trzydziestolatek sięga pamięcią do czasów licealnych. Choć ten rodzaj damskich spodni wydawał się mocno gorszący, zbyt prowokacyjny - bo odsłaniający za dużo kobiecych kształtów - i kontrowersyjny, to nic nie było w stanie powstrzymać rozpowszechniania trendu damskich legginsów sportowych jako spodni codziennych. Wracając jednak nieco do kwestii kobiecych kształtów - czy legginsy mogą odsłaniać zbyt wiele?

./uploads/ddob/5397167dfb982251a53a8828e964e827.png

Damskie legginsy skórzane

Obcisłe legginsy - cóż w nich takiego kontrowersyjnego? Przecież w teorii zakrywają nogę od samej kostki aż po pas. Co więcej, modele legginsów z wysokim stanem sięgają niemal do połowy pleców, skutecznie zakrywając pośladki podczas schylania się. Są tak wygodne i elastyczne (szczególnie legginsy bezszwowe), że wręcz rozciągają się wraz z osobą je noszącą i naprawdę łatwo je kupić w przystępnych cenach. Są odpowiednie dla każdej kobiety, od szczupłych po te mogące poszczycić się większą ilością „ciała do kochania”, o czym na co dzień przekonuje nas internet, a w szczególności ikona stylu - Beyoncé. Jej krągłe kształty w obcisłych, sportowych legginsach fitness czy jegginsach, czyli legginsach z denimu (w których nota bene pojawiła się jako pierwsza w 2009 r.) prezentują się wręcz obłędnie. Możemy nawet pokusić się o stwierdzenie, że im krąglejsze pośladki, tym lepiej będą na nich leżały damskie legginsy - bo nie tworzy się z tyłu charakterystyczna „rynienka”, czyli sterczący nadmiar materiału (panie o okrąglejszych pośladkach wiedzą, co mamy na myśli). Ale jak jest w praktyce?

./uploads/ddob/452e83ba2a67cd6fec7758c231f1ccf4.png

Czarne klasyczne damskie legginsy

Jak NIE powinno się nosić legginsów?

Przede wszystkim - liczy się rozmiar. Choć legginsy z zasady mają opinać ciało i doskonale się z nim scalać i modelować, nigdy nie powinny być zbyt obcisłe - ergo: o rozmiar za małe. Noszenie zbyt upiętych legginsów damskich wiąże się z ryzykiem ukazania światu całego wzoru bielizny pod spodem podczas schylania. Zresztą w dziedzinie bielizny warto wybrać modele bezszwowe, dzięki czemu unikniesz odznaczania się linii bielizny i nieestetycznych „wałeczków" pod legginsami. Nigdy też nie noś pod legginsami kolorowej bielizny, ani też zbyt kusych modeli (stringów), szczególnie jeśli masz świadomość, że odrobinę prześwitują. Zimą nie noś legginsów do tego nieprzystosowanych - są na tyle cienkie, że istnieje poważne ryzyko zmarznięcia, a na rynku jest dostępny spory wachlarz legginsów ocieplonych. Jak zatem nosić legginsy damskie, by nie popełnić modowego faux pas? Łącz je z dłuższą, obszerną górą lub postaw na styl athleisure, niczym Gigi Hadid! Modelka jest specjalistką od łączenia legginsów sportowych w zaskakujących zestawieniach i z powodzeniem pokazuje, że legginsy powinny być przyjacielem, a nie wrogiem kobiet.

1 lubi to
0
540
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda

Link